EOLi juhatuse otsused 1999.a.

EOLi juhatuse koosolekud:23.01.1999.a.

06.02.1999.a. 20.02.1999.a. 01.03.1999.a. 17.04.1999.a. 07.05.1999.a. 29.05.1999.a. 14.06.1999.a. 28.08.1999.a. 03.10.1999.a. 14.10.1999.a. 09.11.1999.a. 17.12.1999.a.

23.01.1999.a.

58. Kultuurkapitali poolt EOL-ile arstlikuks kontrolliks eraldatud 5000.- krooni kasutamine.
Otsustati kasutada Kultuurkapitali poolt EOL-ile arstlikuks kontrolliks eraldatud 5000.- alljärgnevalt:
  1. Erik Aibast teeb vere laktaaditesti tsükli (maksumus 2500.-)
  2. 4 noorte-ja juunioride koondise kandidaati teevad 2 korda aastas maksimaalse hapnikutarbimise testi.
    Testile kutsutavad valib Paul Poopuu.

59. "Orienteeruja" ajalehe toimetuse kolleegiumi kinnitamine.
Juhatus kinnitas "Orienteeruja" ajalehe toimetuse kolleegiumi koosseisus: Mati Poom, Tõnu Raid, Sixten Sild.
Lehe peatoimetaja on Maret Vaher ja toimetaja Tarvo Avaste.
Juhatus otsustas anda "Orienteeruja " ajalehe arveldusarve nr. 221006140812 Hansapangas kasutusõiguse üle Maret Vaher’ile.

60. EOL juhatus otsustas esitada olümpiavõitja hr. Jüri Tarmak’u Kultuurkapitali Kehakultuuri-ja spordi Sihtkapitali nõukogu uue kooseisu kandidaadiks.

61. EOL juhatus kinnitas varem e-maili teel kooskõlastatud otsuse nimetada hr. Arne Kivistik riikliku preemia kandidaadiks.
Preemia suurus on 100 000.- krooni ja see antakse n.ö. elutöö eest spordi arendamisel.

62. PWT-99 1.-5. etapile võistlejate valimisest
Otsustati:
  1. Anda EOL poolt õigus esindada Eestist selles võistlussarjas Külli Kaljusele ja Erik Aibastile.
  2. Nimetada varuvõistlejaks Rene Ottesson, kes asendab Erik Aibastit viimase loobumisel või haigestumisel. Naistest varuvõistlejat mitte nimetada.

63. EOL võistluste korraldajate määramine 2000. aastaks
EOL juhatus otsustas nimetada EOL 2000.a. võistluste korraldajateks:


4-EST: OK Orion,   		koht: Jussi  , kontaktisik: V.Rebane


EMV pikk rada :OK West,  	koht: Võiste-Rannametsa, korraldaja: I.Palu


64. Kinnitada EOL juhatuse töökorraldus ja koosolekute toimumise kalender 1999.a.

65. Kutsuda kokku EOL-i üldkogu 10.märtsil 1999.a kell 13.00 Tallinnas, Regati pst.1

66. EOL-is tehtavast osaliselt tasustatavast ühiskondlikust tööst (OTÜT) 1999.a.
Otsustati:
  1. Avalikku konkurssi täitmata OTÜT tegijate leidmiseks 1999. aastaks mitte välja kuulutada.
  2. Kinnitada EOL raames tehtava osaliselt tasustatava ühiskondliku töö tegijateks 1999.a.:
    
    
    MATI OJANDU 		suusaorienteerumise koondise treener-asjaajaja
    
    
    MARET VAHER		ajalehe "Orienteeruja" toimetaja
    
    
    PAUL POOPUU		noortetöö projektijuht
    
    
    TARMO KLAAR		webmaster (EOL www-lehe arendamine)
    
    
    OLAVI KÄRNER		EOL edetabelipidamine
    
    
    
  3. O-jooksu koondise treener-asjaajaja puudumine lahendada 2 etapis:
    • a) Kindlustada Eesti koondise MM-võistlustega seonduvate olmeprobleemide lahendamine.
    • b) Alustada läbirääkimisi potensiaalsete kandidaatidega, kes oleksid huvitatud tegema seda tööd järgmises MM-tsüklis.


06.02.1999.a.
67. Eesti koondise kinnitamine Soome MK-etapiks 9.-14.veebr. 1999.a.
Koondisse kinnitati:
Mehed: Raul Kudre, Ander Ojandu, Eero Kivikas, Vallo Vaher ja Margus Hallik.
Naised: Mall Alev ja Anni Raudsepp.
Esindaja - Ander Ojandu.

68. Eesti koondise kinnitamine Eesti MK-etapiks 15.-18.veebr. 1999.a.
Koondisse kinnitati:
Mehed: Raul Kudre, Ander Ojandu, Eero Kivikas, Vallo Vaher, Margus Hallik, Taavi Nurm, Kuno Rooba ja Kalev Külaase.
Naised: Mall Alev, Maret Vaher, Anni Raudsepp, Tuuli Mäeots, Janeli Leer ja Ede Pähn.
Esindaja - Mati Ojandu.

69. Eesti koondise kinnitamine juunioride-MM võistlustele Bulgaarias 01.-07.03.1999.a.
Koondisse kinnitati: Taavi Nurm, Kalev Külaase, Tarmo Tomson ja Anni Raudsepp.
Esindaja - Mati Ojandu.


20.02.1999.a.
70. Ajalehe "Orienteeruja" 1999.a tegevuskava kinnitamine.
EOL-i juhatus kinnitas ajalehe tegevuskava ja otsustas teha üldkogule ettepaneku toetada 1999.a. ajalehte "Orienteeruja" 11 000.- krooniga.

71. Eesti 1999.a. orienteerumisjooksu edetabeli juhendi kinnitamine.
EOL-i juhatus kinnitas Eesti 1999.a. orienteerumisjooksu edetabeli juhendi.

72. Eesti koondise mitteosalemisest suusaorienteerumise MK-etapil Bulgaarias.
Otsustati koondist suusaorienteerumise MK-etapile Bulgaarias rahaliste vahendite puudumisel mitte lähetada.


01.03.1999.a.
73.Hinnang suusaorienteerimise MK-etapi korraldamisele.
Otsustati hinnata MK-etapi korraldus kordaläinuks, kuid juhtida tähelepanu tõsistele puudujääkidele selle kajastamisel meedias.

74.EOL-i Üldkogu läbiviimine ja päevakord 10.03.1999.a.
Juhatus kinnitas 10.03.1999.a. toimuva EOL-i Üldkogu päevakorra.

75.EOL-i kevadseminari korraldamisest.
Juhatusele otsustas EOL kevadseminari läbi viia 20.-21.03.99.a.
Toimumiskoht: Türi-Alliku "Veskisilla" motell, 1 km Türilt Paide suunas.
Seminari eesmärk: Tõsta o-võistluste korraldajate kvalifikatsiooni, et korraldada Eestimaal kõrgetasemelisi o-võistlusi. Seminarist osavõtjad saavad EOL-i voliniku tunnistuse.


17.04.1999.a.

76. Kinnitada EOL voliniku litsentsi omanikud (kehtivusaeg 21.03.2001.a.)

77. Kinnitada 1999.a. EOL võistluste zhüriid. Kinnitada uus volinik EMV lühirajale ja teatele.
15.mai		EMV	öine tavarada		OK West	          VIIU REBANE


							          Arvo Saal


							          Paul Poopuu


05.-06.juuni	EMV	lühirada, teade HD21	Esto, Järva-Karud KALLE LUUK


								  Ormar Lutsberg


								  Leho Haldna


07.-10.juuli	4 EST	4-päeva			Saaremaa OK	  LEHO HALDNA


								  Uuno Vallner


								  Priit Pirksaar


28.-29.aug	EMV	tavarada, 		OK Orion	  ORMAR LUTSBERG


			teade noored+vet			  Madis Oras


								  Katrin Viilu


04.sept		EMV	pikk rada		Hiiumaa OK	  ORMAR LUTSBERG


								  Elo Saue


								  Sixten Sild


02.-03.okt	SUUNTO   2-päeva		Esto, Järva-Karud MATI POOM


		GAMES (1.päev on IOF ranking event)		  Madis Oras


								  Urmas Müür


78. Võtta vastu Järvamaa orienteerumisklubide Assotsiatsioon (JOKA) EOL liikmeks.
Arvestada JOKA võistlejate tulemusi 1999.a. edetabelis suvehooaja esimestest võistlustest alates.
Märkus: Hääletus 4 poolt, Paul Poopuu ei hääletanud.

79. Muuta EOL 1999.a. kalenderplaanis Hiiumaa MV tavarajal toimumisaega.
Uus toimumisaeg - 14.august 1999.a.

80. Ettepanek EOL üldkogule EOL võistlusreeglites muutuste tegemiseks.
Muutused teha reeglite järgmistes punktides: 9.6; 11.8; 11.10; 16.3; 19.6; 19.7

81. Kinnitada Eesti koondise kandidaadid tasuta arstliku kontrolli nimekirja esitamiseks TUKile.

82. Kinnitada 1999.a. Silva toetusprogrammis osalevate sportlaste nimekiri.
1. Sixten Sild		OK Võru


2. Erik Aibast		SK Saue Tammed


3. Tarvo Avaste	  	OK Võru


4. Armo Hiie		OK Ilves


5. Rene Ottesson	OK Lehola


6. Olle Kärner		OK Orion


7. Külli Kaljus		OK Peko


8. Elo Saue		OK Ilves


9. Maret Vaher		OK Põlva Kobras


10. Ruth Vaher		OK Põlva Kobras


11. Kirti Rebane	SK Saue Tammed


12. Marek Nõmm		SK Jõulu


13. Priit Poopuu	SK ESTO


14. Tarvo Klaasimäe	Rakvere OK


15. Anu Annus		OK Peko


16. Age Poom		OK TON


17. Doris Sabre		OK Põlva Kobras


18. Raul Kudre		OK Peko


19. Ander Ojandu	OK Võru


83. Kinnitada EOL eelarves ettenähtud raha (40 000 krooni) jaotus JWOC'99 sõitjatele.
JWOC 1999.a. võistkonna suurus 4m +4n +1 esindaja (P.Poopuu).
Esindaja kulud 10 000 krooni.
Võistlejate vahel jaotub 30 000 krooni järgnevalt: 20 000 kr jaotatakse ühtlaselt sõitjate vahel. 10 000 kr jääb tulemuste järgi premeerimiseks, mis igal juhul välja jagatakse.

84. Otsustati pidada mittevajalikuks hetkel Eesti orienteerumisspordis järgusüsteemi kehtestamist.

85. Määrata ESK Esindajatekogu korralisele koosolekule 29.04.1999.a. EOL esindajateks Ormar Lutsberg, Mati Poom.

86. Kutsuda kokku järgmine EOL üldkogu 02.06.1999.a. Tallinnas Pirital, aadressil Regati 1, algusega kell 12.00


07.05.1999.a.

(erakorraline otsus, hääletati maili teel)
87. Kinnitada Balti MV 1999.a. koondise koosseis kontori poolt esitatud kujul.


29.05.1999.a. (XVII koosolek, Leedus, Zarasai)
88. Kinnitada 02.06.1999 EOL üldkogu päevakord.

89. Otsustati esitada ettepanek EOL üldkogule 02.06.99 2000.a. noorterahade jaotamise tingimuste kohta.
Vastutajaks jääb ja eeltöö teeb P.Poopuu.

90. Otsustati suunata probleem maakondade MV-del arvestusse minevate osalejate suhtes EOL liikmetele arutamiseks ja oodata klubide ettepanekuid.
Esimene arutelu on EOL üldkogul 02.06.1999.a.


14.06.1999.a.
(erakorraline, interneti teel tehtud otsus)
91. MM koondiste kinnitamine:
5.-10.juuli Varna - juunioride MM
Noormehed: Marek Nõmm, Priit Poopuu, Arti Albert, Kristjan Gans
Neiud: Anu Annus, Piia Paasma, Age Poom, Doris Sabre
Esindaja: Paul Poopuu
01.-08.august Inverness - MM
Mehed: Sixten Sild, Tarvo Avaste, Erik Aibast, Olle Kärner
Naised: Külli Kaljus, Kirti Rebane, Maret Vaher, Ruth Vaher (varus Elo Saue)
Esindaja: esindaja Leho Haldna


28.08.1999.a. (XVIII koosolek, Paukjärvel)
92. Korraldada EOL üldkogu koos koondiste kontrollpäevadega Jänedal 19.-21.novembril 1999.
Kutsuda kontrollpäevadele noorte ja juunioride koondiste kandidaate 30 (valiku ja programmi teeb P.Poopuu) ja HD21 koondislasi 20 (valiku ja programmi teeb S.Sild). Kokku 50 sportlast.
Majutus - ja toitlustustingimused Jänedal täpsustab O.Lutsberg.

93. Kinnitada "Orienteeruja" lehe hinnad 2000.a.
Üksiknumber a’ 10.- kr, aastatellimus (8 numbrit) 70.- krooni.
Jätta endiselt EOL litsents ja lehe tellimine seotuks rahaliselt ja litsentsi hinnad ning soodustingimused jätta samaks 1999.aastal kehtivatega. Alustada litsentsi ja lehe müümist IVK kaudu.

94. Otsustati esitada IOFile taotlus 2000.a. World Raking Event (WRE) lülitamiseks:
  1. ILVES - 3 II päev (30.04.2000.) korraldaja OK Ilves;
  2. Suunto Games I päev (30.09.2000) korraldaja OK Lehola.


03.10.1999.a.
95. EOL võistluste korraldustingimuste kinnitamine 2001-2002.a.
Kinnitati EOL 2001-2002.a. võistluste korraldamise tingimused.


14.10.1999.a.
96. Juunioride MM-võistluste preemiasummade jagamine.
Vastavalt EOL juhatuse varasemale otsusele jagada 10000.- juunioride MM-võistlustel osalenute toetuseks vastavalt sportlikele tulemustele, jagati nimetatud summa järgnevalt:
Anu Annus - 7000.- krooni, Doris Sabre - 1000.- krooni, , Age Poom - 1000.- krooni, Marek Nõmm - 1000.- krooni.


09.11.1999.a.
97. Kinnitati EOLi 2000.a. litsentsimüügi tingimused.

98. Kinnitati EOL 1999.a. edetabel.
Oma võistlusklassides osutusid võitjateks:
D21	Elo Saue		Ilves		H21	Rene Ottesson		Lehola


D12	Riina Anton 		Lehola		H12	Tõnis Uiboupin		Võru	


D14	Tais Leontenko 		SRD		H14	Sander Vaher		Kobras


D16	Eveli Saue  		HOK		H16	Anti Sklave		Orvand	


D18	Helle Trossmann		JOKA		H18	Kristjan Gans		TAOK


D20	Age Poom		TON		H20	Marek Nõmm		Jõulu


D35	Sarmite Sild		Võru		H35	Tiit Tali		Ilves	


D40	Saima Värton		Kobras		H40	Jaanus Reha		Kooperaator


D45	Niina Karnit		SRD		H45	Nikolai Järveoja	Kobras	


D50	Viiu Rebane		Orion		H50	Toivo Saue		HOK	


D55	Ira Saar		Ilves		H55	Mati Poom		TON	


D60	Elga Adrat		TON		H60	Tõnu Raid		Tammed							H65	Arne Kivistik		Kape	


99. Kinnitada EOL 2000.a. orienteerumisjooksu edetabeli juhend.

100. Esitada EMV 2000.a. juhendi projekt kinnitamiseks EOLi üldkogule.

101. Esitada Suunto Games’i ja 4EST-2000 juhendi projekt kinnitamiseks EOLi üldkogule.

102. Esitada 2000.a. Eesti suusaorienteerumise ja orienteerumisjooksu koondiste koostamiste alused kinnitmiseks EOLi üldkogule.

103. Kinnitada EOL-i 2000.a. võistluste kalenderplaan.
Kalenderplaani lülitada kõik kuni 09.11.1999.a. esitatud võistlused.

104. Autasustada EOLi üldkogul:
  1. Sportlike tulemuste eest :
    • Külli Kaljus MM-võistlused 7.koht
    • Eesti teatemeeskond MM-võistlused 9.koht
    • Anu Annus Juunioride MM-võistlused 11.koht
  2. EOLi orienteerumisjooksu absoluutedetabeli 3 paremat naist: Elo Saue, Kirti Rebane, Maret Vaher ja
    3 paremat meest: Rene Ottesson, Erik Aibast, Tarvo Avaste.
  3. EOLi edetabelivõitjad oma võistlusklassis: Riina Anton, Tõnis Uiboupin, Tais Leontenko, Sander Vaher, Eveli Saue, Anti Sklave, Helle Trossmann, Kristjan Gans, Age Poom, Marek Nõmm, Sarmite Sild, Tiit Tali, Saima Värton, Jaanus Reha, Niina Karnit, Nikolai Järveoja, Viiu Rebane, Toivo Saue, Ira Saar, Mati Poom, Elga Adrat, Tõnu Raid, Arne Kivistik.
  4. EOL võistluste korraldajad: OK Kape, Otepää SK, OK West, ESTO, Järva Karud, Saaremaa OK, OK Orion, HOK, JOKA.
  5. Treenerid: Mati Ojandu, Paul Poopuu
  6. Suusaorienteerumise MK-etapi korraldamise eest: Urmas Kannumäe, Ormar Lutsberg.
  7. Aktivistid-toetajad: Tarmo Klaar, Maret Vaher, Olavi Kärner, Vello Viirsalu, Tõnu Raid.
Üldkogul selgitada klubidepõhise hääletuse järgi 1999.a. parim nais- ja meesorienteeruja suvi/talv ja parim võistluse korraldaja ning autasustada EOLi sümboolikaga suveniiriga.

105. Nimetada EOL 2001.a. võistluste korraldajateks:


EMV lühirada, HD21 teade: 	OK Kape,	     koht: Kambja, 	kaardistaja: K.Kalm, L.Haldna


Balti MV tavarada, teade: 	OK Põlva Kobras,     koht: Pikajärve, 	kaardistaja: M.Oras


EMV tavarada ning noorte-, ja vet. teade: OK Peko,   koht: Lutepää, 	kaardistaja K.Kalm


Suunto Games: 			OK Peko, 	     koht: Lutepää, 	kaardistaja K.Kalm


106. Esitada 2000.a. riigi noorte(tipp)spordi raha jagamise aluste projekt kinnitamiseks EOLi üldkogule.


17.12.1999.a.
107. Kutsuda EOL üldkogu kokku 09.veebruaril 2000.a. Tallinnas, Regati 1 kell 13.00

108. Kinnitada EOL juhatuse 2000.a. töökorraldus ja koosolekute toimumise kalender.

109. Kinnitada EOL juhatuse aseesimeheks Paul Poopuu.

110. Kinnitada EOL volinikud ja züriid 2000.a. võistlustele.

111. Lähtudes EOL üldkogu otsusest nr 12, 21.11.1999.a, kinnitada riigi noortespordi toetuse eraldamise % jaotus liikmesklubidele ja teha selline ettepanek Kultuuriministeeriumile.

112. Kinnitada ajalehe "Orienteeruja" toimetuse kolleegium:
Sixten Sild, Anu Mõistlik, Rasmus Ruuda.

113. Kinnitada Eesti koondis suusa-O MK-etapile ja Põhjamaade MV-le Vuokattis
12.-16.01.2000 järgmises koosseisus:
MK etapp H21 - Raul Kudre, Ander Ojandu, Vallo Vaher, Eero Kivikas, Margus Hallik, Kuno Rooba
Põhjamaade MV D20 - Ede Pähn, Tuuli Mäeots, Anni Raudsepp, varus Signe Parm
Põhjamaade MV H20 - Tarmo Tomson, Kalev Külaase, Tarmo Siimsaare, varus Tarvo Klaasimäe
Esindaja - Mati Ojandu

114. Maksta Paul Poopuule päevaraha 4500.- krooni Juunioride MMil Bulgaarias 04.-12.07.1999.a. Eesti koondise treenerina käimise eest.

115. Pöörduda kirjalikult Klubi Tartu Maraton poole palvega lülitada Tartu spordiürituste kavva ka orienteerumine.

116. Rahuldada OK West taotlus EOL 2000.a. kalenderpaani täiendamiseks
ja lülitada kalendrisse Pärnumaa MV ja OK West auhinnavõistlus (pikk rada) 15.oktoobril 2000.a.


13.01.2000.a. (Interneti teel)
117. Kinnitada 2000.a. NOORTESPORDI RIIGIEELARVELISE TOETUSE ERALDAMISE ESILDIS esitamiseks Kultuuriministeeriumi Spordiosakonnale.

eol@spin.ee