EOLi juhatuse otsused 2000.a.

EOLi juhatuse koosolekud:13.01.2000.a., 19.01.2000.a., 28.01.2000.a., 18.03.2000.a., 30.03.2000.a.interneti kaudu, 05.04.2000.a.interneti kaudu, 01.05.2000.a., 11.06.2000.a., 08.09.2000.a., 30.09.2000.a., 03.10.2000.a.interneti kaudu, 22.10.2000.a., 03.11.2000.a.interneti kaudu, 17.11.2000.a., 27.12.2000.a.


13.01.2000.a. (Interneti teel)
117. Kinnitada 2000.a. NOORTESPORDI RIIGIEELARVELISE TOETUSE ERALDAMISE ESILDIS esitamiseks Kultuuriministeeriumi Spordiosakonnale.


19.01.2000.a.(Interneti teel)
118. Kinnitada Suusa-O juunioride MMi koondised.
Neiud - Anni Raudsepp, Tuuli Mäeots, Ede Pähn, Signe Parm
Noormehed - Tarmo Tomson, Tarvo Klaasimäe, Kalev Külaase, Tarmo Siimsaare
Sõidu kogumaksumus orienteeruvalt 6000.- ja sellest kompenseerib osa EOL vastavalt MM-i individuaalvõistlustel saavutatud tulemustele järgmisel printsiibil:
  1. Kui MM-ile sõidavad kõik 4 neidu ja noormeest - kahel paremal neiul ja noormehel tasutakse stardimaks a 4000.- EEK ja ülejäänutel 50% stardimaksust a 2000.-
  2. Kui MM-ile sõidab 3 neidu ja 3 noormeest - kahel paremal tasutakse stardimaks 100% (s.t. 4000.-) ja kolmandal 50%, ülejäänud raha jääb preemiafondi.
Osalemisest teatada Mati Ojandule laupäeva (22.01.00) õhtuks, tel.25033447.
Raha summas 4000.- toimetada Kolla Järveoja kätte hiljemalt 25.01.00 ja peale MM-i makstakse tagasi vastavalt eelpool nimetatud tulemustele.
Väljasõit 30.01.00 hommikul kell 10.00 Põlvast OK Kobras bussiga, bussijuht ja treener-esindaja Kolla Järveoja.


28.01.2000.a.
119. Esitada EOL direktsiooni poolt ettevalmistatud EOLi 1999.a. eelarve, raamatupidamise aastaaruanne ja tegevusaruanne kinnitamiseks EOLi Üldkogule.

120. Nimetada EOL 2001.a. võistluste korraldajateks:

Suusa-O EMV (lühirada, tavarada, teade): OK Võru, koht: Haanja, kaardistaja: OK Võru

VII 4EST-2001 mitmepäevajooks: OK Võru, koht: Kurgjärve ja Kirikumäe, kaardistaja OK Võru, K.Kalm

EMV pikk rada: Saaremaa OK, koht: Saaremaa

EMV öine rada: OK KAPE, koht: Tõravere-Viisjaagu, kaardistaja: O.Kärner, T.Avaste

121. Teha EOLi Üldkogule ettepanek: anda EOLi juhatusele volitus Eesti esindajate nimetamiseks PWT etappidele,
kusjuures vastavasisulise ettepaneku juhatusele teeb orienteerumisjooksu koondise treener Kalle Luuk arvestades Eesti MV lühiraja HD21 klassi tulemusi.

122. Kinnitada EOLis tehtava osaliselt tasustatava ühiskondliku töö tegijateks 2000.a.
MATI OJANDU - suusaorienteerumise koondise treener-asjaajaja
KALLE LUUK - orienteerumisjooksu koondise treener
MARET VAHER - ajalehe "Orienteeruja" toimetaja
PAUL POOPUU - juunioride ja noortetöö projektijuht
NIKOLAI JÄRVEOJA - TEAM-2003 projektijuht
TARMO KLAAR - webmaster (EOL www-lehe arendamine)
OLAVI KÄRNER - EOLi edetabelipidamine
TOOMAS TEEKEL - sponsorprogramm

123. Lisada EOLi kalenderplaani "Kooperaatori" karikavõistlus valikurajal 6.mail 2000.a. Lohjal (Haral).

124. Esitada EOLi 2000.a. eelarve projekt kinnitamiseks EOLi Üldkogule.

125. Kinnitada EOLi 09.02.2000 toimuva Üldkogu päevakord.

Koht: Tallinn, Regati pst 1, korpus 5P, täpse ruumi kohta info EOL kontori uksel.

Kell 13.00 Üldkogu töö algus

* Ülevaade EOLi ja juhatuse tegevusest - L.Haldna, juhatuse

liikmed

* Ülevaade EOL kontori tegevusest - O. Lutsberg

* 1999.a. eelarve täitmisest - L.Haldna

* 1999.a. raamatupidamise aastaaruande, tegevusaruande ja audiitori aruande kinnitamine - L.Haldna

* 2000.a. eelarve kinnitamine - L.Haldna

* Eesti koondise koostamise aluste muutmine ja võistlejate PWT etappidele lähetamise tingimused - P.Poopuu

* EOLi ametlike materjalide saatmisest klubidele - O. Lutsberg

* EOLile üleantavate kaartide kogusest - L.Haldna

* Sõnavõtud

Kell 15.00 Üldkogu töö lõpp

126. Esitada IOFile taotlus korraldada 2003.a. veebruari II pooles suusaorienteerumise MK-etapp Otepää-Kääriku piirkonnas.


18.03.2000.a.
127. Suusaorienteerumise Eesti MV 2000 tavaraja korraldamisest
  1. 2000.a. suusaorienteerumise tavaraja Eesti MV jäävad pidamata.
  2. OK Põlva Kobras'ele maksta välja kogu EOLi eelarves ettenähtud korraldustoetus.

128. Suusaorienteerumise Eesti MV 2001 korraldamisest
  1. 2001.a. suusaorienteerumise Eesti MV määrata juhendiga põhi- ja reservkorraldusaeg ja põhi- ning reservkorraldaja.
  2. 2001.a. suusaorienteerumise Eesti MV korraldajaks Savernas nimetada OK Põlva Kobras.
2001.a.reservmaastik on Haanja ja korraldaja on OK Võru.

129. Suusaorienteerumise 2000.a. MM hinnang
  1. Hinnata Eesti koondise esinemine 2000.a. suusaorienteerumise MM-võistlustel rahuldavaks, ilma positiivsete üllatuseta.
  2. Võtta eesmärgiks valmistada ette vähemalt teatemeeskond 2002.a. suusaorienteerumise MM-iks Bulgaarias.
Mati Ojandul esitada 2000.a. augusti lõpuks juhatusele ettevalmistusplaan.

130. Kinnitada EOLi 2002.a. võistluste ja 2003.a. 4EST taotlemise tingimused.

131. Eesti koondise suuruse määramine juunioride MM-võistlusteks Tšehhis ja Euroopa MV ning MK-etappideks Ukrainas.
  1. Lähetada Tsehhi Vabariigis toimuvatele juunioride MM- võistlustele koondis 6 meesjuuniori, 4 naisjuuniori ja 1 treener-esindaja.
  2. Lähetada Euroopa MV-le ja MK-etappidele Ukrainas koondis 6 meest, 6 naist ja 1 treener-esindaja.

132. O-Ringeni Clinics'I osalejate valimine
Võimaldada O-Ringeni Clinics'il osaleda: Tõnis Jürimäe (OK Ilves), Priit Poopuu (SK Esto) ja Anita Karnit (SRD).

133. Kinnitada EOL noorte karikasarja juhend orienteerumises (vt. lisa).


30.03.2000.a.(Interneti kaudu)
134. Võtta EOL liikmeks vastu Tartu Ülikooli Spordiklubi (alus: avaldus 24.03.2000).


05.04.2000.a.(Interneti kaudu)
135. Kinnitada Eesti Teateorienteerumise Liiga (ETOL) 2000.a. juhend
vt. lisa järgnevalt aadressilt http://www.chs.ee/users/tarmo/etol/juhend00.htm

136. Kinnitada 2000.a. Euroopa noorte meistrivõistluste koondise koostamise alused


01.05.2000.a.
137. Kinnitada Eesti koondis Balti MV-le Aluksnes 27.-28.mail 2000.a.


11.06.2000.a.
138. Kinnitada Eesti koondised Noorte EM võistlustele Svetlogorskis (Venemaa), Juunioride MM võistlustele Nove Mesto na Moraves (Tšehhi) ja EM võistlustele ja MK etappidele Truskavetsis (Ukraina).

1. Eesti koondis Noorte EM võistlustele Svetlogorskis 23.-25.juunil 2000.a.(Venemaa):

H16

1.RIHO TABA    

2.TõNIS VAIKSAAR    

3.SANDER VAHER    

H18

1.TõNIS ERM    

2.URMO LIBLIK    

3.ANTI SKLAVE    

D16

1.EVELI SAUE    

2.ANNIKA RIHMA    

3.KADRI UIBOUPIN    

D18

1.TUULI MÄEOTS    

2.HELLE TROSSMANN    

3.PIRET KLADE    

varus: LIIS JOHANSON    

Esindaja:

1.MAIDO KALJUR    



2. Eesti koondis Juunioride MM võistlustele Nove Mesto na Moraves 9.-15.juulil 2000.a. (Tšehhi):

D20

1.ANU ANNUS

2.TUULI MÄEOTS

3.HELLE TROSSMANN

4.EVELI SAUE

H20

1.TARMO TOMSON

2.TARMO SIIMSAARE

3.ARTI ALBERT

4.TARVO KLAASIMÄE

5.TÕNIS ERM

6.KRISTJAN GANS

varus: URMO LIBLIK

Esindaja:

PAUL POOPUU 



3. Eesti koondis EM võistlustele ja MK etappidele Truskavetsis 29.06.-04.07.2000.a. (Ukraina):

D21

1.ELO SAUE

2.KÜLLI KALJUS

3.RUTH VAHER

4.MARET VAHER

5.KIRTI REBANE

6.ANU ANNUS

H21

1.OLLE KÄRNER

2.ERIK AIBAST

3.TARVO AVASTE

4.ARMO HIIE

Esindaja:

ORMAR LUTSBERG


08.09.2000.a.
139. Portugali MK etapile võistlejate saatmisest
Loobuda Eesti võistkonna lähetamisest Portugalis toimuvale MK-etapile seoses võistlejatepoolse osavõtusoovi puudumisega.

140. "Orienteeruja" väljaandmisest 2001.a.
  1. Anda välja EOLi ajalehte "Orienteeruja" 2001.a.jooksul 8 üksiknumbrit.
  2. Üksiknumbri hind on 15.-
  3. Aastatellimuse hind on 120.-
  4. Aastatellimuse hind EOLi sooduspaketis on 100.-

141. SPORTident märkesüsteemi kasutusele võtmisest alates 2001.a.
  1. Kiita heaks projekt "Sportident Eestisse".
  2. Kinnitada projekti "Sportident Eestisse" juhiks hr. Tarmo Klaar.

142. Tulemuste edetabeli kõlblikusest
Seoses korraldajapoolse eksimusega tulemuste fikseerimisel mitte arvestada EOLi edetabelisse 06.08.2000 toimunud "Kopra karika" 3. päeva osavõistluse tulemusi võistlusklassides D11, D14 A, D20, D21B, D35, D40, D60, H16, H18, H40.

143. EOL kaardikomisjoni moodustamine
  1. Moodustada ajutise komisjonina EOLi kaardikomisjon.
  2. Komisjoni esimeheks nimetada hr. Andres Käär.
  3. Komisjoni eesmärgiks on välja töötada orienteerumiskaartidega seonduvate probleemide lahendusteed EOLi üldkogule 18.11.2000.a.

144. Preemiarahade määramisest
Vastavalt varasemale kokkuleppele EOLi eelarveraha jaotamisel katta juunioride MM- võistluste osavõtukulusid järgmises ulatuses:
  1. Anu Annus, Eveli Saue a' 3000.-
  2. Tarvo Klaasimäe 2000.-
  3. Arti Albert 1000.-

145. EOL üldkogu kokkukutsumine
Kutsuda kokku EOLi üldkogu 18.-19. novembril 2000.a. Jõulumäe tervisekeskuses Pärnumaal.


30.09.2000.a.
146. EOL 2001.a. võistluste volinike kinnitamine
Kinnitada EOLi võistluste volinikud 2001.a.

2.-4.veebruar	EMV suusaorienteerumine  	Madis Oras			

5.mai		ILVES-3 2.päev (WRE)  		Kalle Luuk 

26.-27.mai   	Balti MV (WRE)	            	Leho Haldna

2.-3.juuni	EMV lühirada, teade HD21 	Katrin Viilu

11.-14.juuli	4 EST mitmepäevajooks      	Ormar Lutsberg

18.-19.august	EMV öine tavarada	  	Arno Ruusalepp

1.-2.september	EMVtavarada, teade noored/vet	Ormar Lutsberg

15.sept		EMV pikk rada		   	Paul Poopuu

6.oktoober	SUUNTO GAMES (WRE)		Mati Poom 

147. EOL 2003.a. JWOC inspektori kinnitamine
Kinnitada 2003.a. Põlvas toimuva juunioride MM-võistluste rahvuslikuks inspektoriks Tarvo Avaste (OK Võru).

148. Eesti orienteerumise 75. aastapäeva tähistamisest
Tähistada 2001.a. Eesti orienteerumise 75. aastapäeva. Kustuda kokku ajalookomisjon eesmärgiga töötada välja tegevuskava selle tähtpäeva tähistamiseks.

149. Eesti-Läti-Leedu noortematsil osalemisest 2001.a.
Osaleda Eesti-Läti-Leedu noortematsil. Planeerida nimetatud võistlusel osalemine edaspidi EOLi noortetöö tegevuskavadesse.


03.10.2000.a.(Interneti teel)
150. MTBO MK etappidele võistlejate saatmine
Nimetada Eesti koondis MTBO MK Ungari (18.10.2000) ja Slovakkia (19.-22.10.2000) etappidele:
H21 Margus Hallik, Arbo Rae


22.10.2000.a.
151. 2001.a. võistluste juhendite projektid
Kiita heaks ja esitada 4EST, Suunto Games ja Balti MV juhendi projektid EOLi üldkogule.

152. 2001.a. EMV juhendi projekt
Kiita heaks ja esitada Eesti meistrivõistluste juhendi projekt EOLi üldkogule.

153. 2001.a. EOL litsentsisüsteem
Kinnitada EOLi 2001.a.litsentsisüsteemi juhend.

154. 2001.a. riigi noorteraha jaotusest
Kiita heaks ja esitada 2001.a. riigi noorte(tipp)spordiraha jagamise aluste projekt EOLi üldkogule.


03.11.2000.a.(Interneti teel)
155. Kinnitada 2000.a. edetabel
EOLi edetabelivõitjad erinevates võistlusklassides:
H12  -Tõnis Uiboupin, 		D12  Marika Kustavus,

H14  Markus Puusepp, 		D14  Tais Leontenko,

H16  Riho Taba, 		D16  Eveli Saue,

H18  Anti Sklave, 		D18  Helle Trossmann,

H20  Tarvo Klaasimäe, 		D20  Anni Raudsepp,

H35  Tõnu Tänav, 		D35  Sarmite Sild,

H40  Jaanus Reha, 		D40  Saima Värton,

H45  Andris Kosmacevs, 		D45  Gunta Lebedoka,

H50  Nikolai Järveoja, 		D50  Viiu Rebane,

H55  Avo Kõrvas, 		D55  Ira Saar,

H60  Mihhail Taivere, 		D60  Maire Raid,

H65  Karl Valgepea,		D65- ei olnud edetabelikõlblikke tulemusi..

156. Autasustada EOLi üldkogul Jõulumäel 18-19.11.2000:
A: Sportlike tulemuste eest :
Maret Vaher EM-võistlused 6.koht (tavarada Truskavetsis UKR)
Eveli Saue Noorte EM-võistlused 3.koht (sprint Svetlogorskis RUS)
Ander Ojandu SO MK etappidel 5.koht(1.etapil Vuokattis FIN) ja 4.koht (4.etapil Ulrichsbergis AUT)
B. EOLi orienteerumisjooksu absoluutedetabeli 3 paremat naist: I MARET VAHER, II KIRTI REBANE, III ELO SAUE ja RUTH VAHER ja 3 paremat meest: I ERIK AIBAST, II ARMO HIIE, III TARVO AVASTE
C. EOLi edetabelivõitjad erinevates võistlusklassides: H12 -Tõnis Uiboupin, H14 Markus Puusepp, H16 Riho Taba, H18 Anti Sklave, H20 Tarvo Klaasimäe, H35 Tõnu Tänav, H40 Jaanus Reha, H45 Andris Kosmacevs, H50 Nikolai Järveoja, H55 Avo Kõrvas, H60 Mihhail Taivere, H65 Karl Valgepea.
D12 Marika Kustavus, D14 Tais Leontenko, D16 Eveli Saue, D18 Helle Trossmann, D20 Anni Raudsepp, D35 Sarmite Sild, D40 Saima Värton, D45 Gunta Lebedoka, D50 Viiu Rebane, D55 Ira Saar, D60 Maire Raid.
D. EOL võistluste korraldajad: OK Põlva Kobras, OK Põlva Kobras (2 võistlust), Rakvere OK, OK Orion, OK Võru, OK West, OK Lehola.
E. Treenerid: Mati Ojandu (SO koondised), Paul Poopuu (juun+noorte OJ koondis), Nikolai Järveoja (Team-2003 käivitamise eest), Maido Kaljur (abi eest noorte OJ koondisega tegelemisel), Kalle Luuk
F. Aktivistid-toetajad: OÜ Skvaier/M.Poom, Tiina Oras, Raimo Mäkela, SRD SK, Sixten Sild, Sarmite Sild ja OK Võru (EOL noortelaagri läbiviimise eest), Tõnis Haldna (ISOM2000 tõlkimine)
G. Üldkogul selgitada klubidepõhise hääletuse järgi 2000.a. parim nais- ja meesorienteeruja SO/OJ ja parima võistluse korraldaja klubi ning autasustada EOLi sümboolikaga suveniiriga.
H. Toetajad ja sponsorid: VISU ( 2-aastase SO koondise toetuse eest), Sportnet (2000.a. noorte karikasarja toetamise eest), Tõravere Trükikoda (Orienteeruja lehe trükkimise jätkuva toetamise eest)
I. Aasta tegija(d): Vello Viirsalu ja Olavi Kärner- orienteerumisajalooliste raamatute koostamise eest.
J. Tänukiri saata Kultuurkapitalile tõhusa abi eest 2000.aastal
K. ETOL ja KKTO parimate autasustamine: EOLi poolt auhinnad parimale klubile eraldi mees-ja naiskondade arvestuses: H21: SK SAUE TAMMED D21: OK PÕLVA KOBRAS
EOLi poolt auhind parimale teateorienteerumisklubile: 1.Kobras = 1169, (2.Orvand = 773, 3.Tammed = 715, 4.Võru = 652, 5.Ilves = 620, 6.Lehola = 541)
EOLi poolt auhinnad ETOL ind võitjatele ERIK AIBAST ja RUTH VAHER ning MARET VAHER (võrdselt punkte)

157. Kinnitada Baltic Cup in Ski-Orienteering 2001 juhend.

158. Kinnitada EOL üldkogu päevakord 18.-19.11.2000.a. Jõulumäel, Pärnumaal


17.11.2000.a.
159. EOL 2002.a. võistluste korraldajate valimine
Kinnitati EOL 2002.a. võistluste korraldajateks:
SUUNTO GAMES - OK Põlva Kobras, koht Kärsa
EMV lühirada ja HD21 teade - Rakvere OK, koht Kõverjärve
Kuulutada välja lisakonkurss ülejäänud võistlustele korraldajate leidmisel. Tähtaeg 25.jaanuar 2001.a.

160. Võtta EOL liikmeks vastu SK Mercury.


27.12.2000.a.
161. Juhatuse aseesimehe valimine Paul Poopuu asemele.
Valida EOLi juhatuse aseesimeheks Nikolai Järveoja.

162. Kinnitada EOLi juhatuse 2001.a. töökorraldus ja koosolekute toimumise kalender.
EOLi sügisese üldkogu toimumisajaks planeerida 24.-25.november 2001.a.

163. Kinnitada EOL 2001.a. võistluskalender hetke seisuga.

eol@spin.ee