Tulemused

24veebr.24

Nordic Junior Meeting,WMSOC, SKI-O OPEN Long

Individuaalne

Haanja

Korraldaja: Peko

Lisainfo:

269 osalejat

M14 10 KP 4,44km

1
Kristaps KRUMINS
JNSC
JNSC
00:32:11
2
Aleksas MURENAS
00:34:36 +02:25
3
Mark FEY
Nydalen Ski Club
Nydalen Ski Club
00:36:25 +04:14
4
Kristaps VANAGS
BJC Jaunîba/ OK Stiga
BJC Jaunîba/ OK Stiga
00:37:40 +05:29
5
Lenarts STRAUME
Auseklis
Auseklis
00:39:18 +07:07
6
Joosep ESTA
2010 HOK/Hiiumaa Spordikool
HOK/Hiiumaa Spordikool
00:46:20 +14:09
7
Niklavs STANA
Auseklis IK
Auseklis IK
00:46:39 +14:28
8
Märt VÄLI
2012 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
00:47:52 +15:41
9
Artis HARKINS
Azimuts OK-Sm BJSS
Azimuts OK-Sm BJSS
00:57:54 +25:43
10
Eduards ZARIÒÐ
Azimuts OK-Sm BJSS
Azimuts OK-Sm BJSS
01:02:10 +29:59
11
Rodrigo Jânis BIRZGALIS
Azimuts OK-Sm BJSS
Azimuts OK-Sm BJSS
01:12:24 +40:13
12
Marks TIMOÐKINS
BJC Jaunîba/ OK Stiga
BJC Jaunîba/ OK Stiga
01:15:15 +43:04
NA
Patriks JONANS
BJC Jaunîba/ OK Stiga
BJC Jaunîba/ OK Stiga
 
 
DNS
Oliver POOPUU
2013 JOKA
JOKA
 
 
DNS
Joosep TALI
2011 Harju OK
Harju OK
 
 
DNS
Albert VIDDER
2014 Kobras
Kobras
 
 
DNS
Christofer VALANG
2012 JOKA
JOKA
 
 

M16 16 KP 6,87km

1
Erik FEY
United States
United States
00:44:05
2
Arturs Janis KRASTINS
Ogre OK/SC
Ogre OK/SC
00:51:44 +07:39
3
Gustavs MILLERS
Ogre OK/SC
Ogre OK/SC
00:55:23 +11:18
4
Peko
00:58:36 +14:31
5
Povilas PAPRECKIS
Sostinës SC, Perkûnas O
Sostinës SC, Perkûnas O
01:00:01 +15:56
6
Aksel Markus HALLIK
2009 Tammed
Tammed
01:05:42 +21:37
7
Karl-Mattias JUHKAM
2009 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
01:06:13 +22:08
8
Adrijus RUDYS
Sostinës SC, Perkûnas O
Sostinës SC, Perkûnas O
01:12:52 +28:47
DNS
Villem PIIRIMÄE
2008 Kobras
Kobras
 
 
DNS
Hugo RÜÜTLI
2008 Võru
Võru
 
 

M18 17 KP 9,90km

1
Renars GRASIS
Latvia
Latvia
00:54:18
2
Niklas HIRVILAHTI
Finland
Finland
00:55:53 +01:35
3
Lukass SILIÒÐ
Latvia
Latvia
00:56:44 +02:26
4
Bruno STERNS
Latvia
Latvia
00:58:03 +03:45
5
Maanus UDAM
2006 Estonia
Estonia
00:59:58 +05:40
6
Eetu TAKANEN
Finland
Finland
01:00:03 +05:45
7
Kerto KAASIKU
2007 Estonia
Estonia
01:03:48 +09:30
8
Magnus Svaland DALE
Norway
Norway
01:05:30 +11:12
9
Markus JUHKAM
2007 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
01:08:09 +13:51
10
Henri KERSNA
2009 Estonia
Estonia
01:08:47 +14:29
11
Ole Solli KVIKSTAD
Norway
Norway
01:09:16 +14:58
12
Domas LAZAUSKAS
Sostinës SC
Sostinës SC
01:18:46 +24:28
13
Tijus JOKUBAUSKIS
Lithuania
Lithuania
01:28:10 +33:52
14
Aleksandras UÈKURONIS
Lithuania
Lithuania
01:37:04 +42:46
15
Laur-Rogert SULG
2006 Otepää
Otepää
01:39:44 +45:26
16
Karel JUNG
2007 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
01:44:04 +49:46
DNS
Dominykas MIEÞINIS
Sostinës SC
Sostinës SC
 
 
DNS
Erik FEY
United States
United States
 
 
NA
Markus HIRSCH
Norway
Norway
 
 
NA
Audun PALO
2008 Võru/Võru spordikool
Võru/Võru spordikool
 
 
DNS
Gregor NARUSK
2006 -
-
 
 
DNS
Märt VIIDU
2007 Võru/Võru spordikool
Võru/Võru spordikool
 
 

M20 21 KP 12,67km

1
Lars LIEN
Norway
Norway
01:07:58
2
Flavio EHRLER
Switzerland
Switzerland
01:10:25 +02:27
3
Audris Odo VITOLINS
Latvia
Latvia
01:11:03 +03:05
4
Algirdas DIENYS
Lithuania
Lithuania
01:14:28 +06:30
5
Nansen PALO
2005 Estonia
Estonia
01:18:25 +10:27
6
Annar Erlien SOLEROD
Norway
Norway
01:22:11 +14:13
7
Kennet KEERBERG
2007 Estonia
Estonia
01:25:39 +17:41
8
Kristaps PAIO
Latvia
Latvia
01:26:24 +18:26
9
Erik KERSNA
2007 Estonia
Estonia
01:28:49 +20:51
10
Marten PRESMANN
2005 JOKA
JOKA
01:33:47 +25:49
11
Artjoms IVANOVS
Latvia
Latvia
01:39:44 +31:46
12
Maarius KOTSULIM
2005 JOKA
JOKA
01:50:22 +42:24
13
Kaspar KAROLIN
2005 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
02:19:21 +11:23

M21 21 KP 12,67km

1
Martin Hammarb HAMMARBERG
1978 Sundsvalls OK
Sundsvalls OK
01:09:29
2
Lars WIDMER
Säterbygdens OK
Säterbygdens OK
01:14:57 +05:28
3
Andrin BIERI
OLG Pfäffikon/Ski-O Swis
OLG Pfäffikon/Ski-O Swis
01:23:09 +13:40
4
Austris KALNINS
OK Azimuts
OK Azimuts
01:43:25 +33:56
5
Arturs VERZA
1986 Kâpa OK
Kâpa OK
02:16:13 +06:44
DNS
Christian HOHL
Byåsen IL
Byåsen IL
 
 
DNS
Taivo TALI
1966 Harju OK
Harju OK
 
 
DNS
Margus HALLIK
1978 LUS
LUS
 
 
DNS
 
 

M35 19 KP 11,14km

1
Vilius ALELIUNAS
1988 Lithuanian Orienteering F
Lithuanian Orienteering F
01:08:06
2
Jonas Vytautas GVILDYS
1990 Lithuanian Orienteering F
Lithuanian Orienteering F
01:08:49 +00:43
3
Lauri LEINONEN
SK Pohjantahti
SK Pohjantahti
01:10:52 +02:46
4
Markus PUUSEPP
1996 OK Voru
OK Voru
01:15:29 +07:23
5
Roland JAIRUS
OK Porgupohja
OK Porgupohja
01:21:02 +12:56
6
Arturas ARANSKIS
1991 S Sportas
S Sportas
01:23:08 +15:02
NA
Darius KARASA
1986 OK Takas
OK Takas
 
 
NA
Danielius PRALGAUSKIS
1981 OK Takas
OK Takas
 
 

M40 19 KP 11,14km

1
Hannu Pekka PUKEMA
2001 Finnish Orienteering Fede
Finnish Orienteering Fede
00:59:44
2
Radek LACIGA
1982 Czech Orienteering Federa
Czech Orienteering Federa
01:04:00 +04:16
3
Dmitrijs ANDREJEVS
1964 Stiga OK
Stiga OK
01:07:32 +07:48
4
Eduard NOVICENKO
2001 OK Siurpys
OK Siurpys
01:13:31 +13:47
5
Tarmo SIIMSAARE
2006 OK Voru
OK Voru
01:15:30 +15:46
6
Aurimas MURENAS
Lithuanian Orienteering F
Lithuanian Orienteering F
01:24:17 +24:33
7
Jurijus SISKOVAS
OK Siurpys
OK Siurpys
01:29:40 +29:56

M40 OPEN 15 KP 8,95km

1
Justinas ARCHIPOVAS
Perkûnas OK
Perkûnas OK
01:23:53
2
Sandre ANNUS
Norma
Norma
01:47:41 +23:48
3
Andris NEIMANIS
ok ogre
ok ogre
01:57:33 +33:40

M45 17 KP 9,90km

1
Janis KRUMINS
2006 Briksnis SK
Briksnis SK
01:01:16
2
Toms VEITS
2004 Kapa OK
Kapa OK
01:03:07 +01:51
3
01:04:50 +03:34
4
Bernd KOHLSCHMIDT
1998 SV Robotron Dresden
SV Robotron Dresden
01:07:14 +05:58
5
Vallo VAHER
1972 Estonian Orienteering Fed
Estonian Orienteering Fed
01:12:24 +11:08
6
Laimonas CAPLIKAS
1955 OK Takas
OK Takas
01:13:38 +12:22
7
Mindaugas KVEDARAVICIUS
1980 OK Levuo
OK Levuo
01:30:50 +29:34
8
Sandris RIEKSTINS
Madonas BJSS OK Arona
Madonas BJSS OK Arona
01:48:26 +47:10
9
Tanel ESTA
1970 Hiiumaa OK
Hiiumaa OK
01:52:38 +51:22
10
Antanas RADZIUS
OK Levuo
OK Levuo
02:05:21 +04:05
DNS
Michailas TRAUBAS
Fortûna OK
Fortûna OK
 
 

M50 15 KP 8,95km

1
Jani RIISSANEN
2004 Espoon Akilles
Espoon Akilles
00:50:33
2
Viktors LESCOVS
2001 Stiga OK
Stiga OK
00:57:33 +07:00
3
Ivars ZAGARS
Ozons
Ozons
01:00:13 +09:40
4
Gunars IKAUNIEKS
1996 Latvian Orienteering Fede
Latvian Orienteering Fede
01:04:27 +13:54
5
Rolandas BACKYS
1998 S Sportas
S Sportas
01:05:05 +14:32
6
Janne SKARNER
1995 Leksands OK
Leksands OK
01:12:21 +21:48
7
Alar VIITMAA
2003 OK Lehola
OK Lehola
01:12:29 +21:56
8
Ilmar UDAM
2001 JOKA
JOKA
01:15:04 +24:31
9
Rain LILLSOO
OK Porgupohja
OK Porgupohja
01:16:51 +26:18
10
Janis LAZDANS
1989 Latvian Orienteering Fede
Latvian Orienteering Fede
01:17:34 +27:01
11
Edgars BREMZE
Ogre OK
Ogre OK
01:17:59 +27:26
12
Toomas TIIVEL
SK Mercury
SK Mercury
01:31:42 +41:09
13
Raivis KALNINS
Azimuts OK
Azimuts OK
01:34:30 +43:57
14
Jan AAS
Johvikas
Johvikas
01:41:15 +50:42
15
Silvar SAVOLAINEN
2016 OK TON
OK TON
02:21:16 +30:43
DNS
--
 
 
DNS
Kaspars STANA
2013 Briksnis SK
Briksnis SK
 
 
NA
Arnstein DALE
OL Vallset Stange
OL Vallset Stange
 
 
NA
Indrek LILLSOO
OK Porgupohja
OK Porgupohja
 
 

M55 15 KP 8,95km

1
Antti VIRTANEN
1974 Tarpian Suunta
Tarpian Suunta
00:47:42
2
Svajunas AMBRAZAS
1992 S Sportas
S Sportas
00:57:50 +10:08
3
Kaido NURJA
1983 OK Nomme
OK Nomme
01:05:05 +17:23
4
Vesa RUUSKA
2012 Kangasala SK
Kangasala SK
01:07:11 +19:29
5
Guntars MANKUS
1988 Saldus OK
Saldus OK
01:10:33 +22:51
6
Carl FEY
-0001 Nydalens SK
Nydalens SK
01:17:12 +29:30
7
Maris STABINS
Azimuts OK
Azimuts OK
01:23:58 +36:16
8
Tenno ALAMAA
1981 JOKA
JOKA
01:26:52 +39:10
9
Pawel MOSZKOWICZ
WKS Wawel
WKS Wawel
01:27:24 +39:42
10
Tomas KLICNER
2004 S Sportas
S Sportas
01:48:45 +01:03
11
Erik ADENSTEDT
-0001 Orienteering Klosterneubu
Orienteering Klosterneubu
02:10:31 +22:49
NA
Regimantas JANUSKEVICIUS
-0001 OK FORTUNA
OK FORTUNA
 
 
DNS
 
 
DNS
 
 
NA
Veiko PAK
RAE
RAE
 
 

M60 15 KP 8,10km

1
Juha KOSKINEN
2011 Kuortaneen Kunto
Kuortaneen Kunto
00:43:25
2
Seppo MAKINEN
1987 Free Adventure
Free Adventure
00:43:44 +00:19
3
Olli SAVIKKO
1975 Tarpian Suunta
Tarpian Suunta
00:45:32 +02:07
4
Asko SIPPOLA
1979 Kuortaneen Kunto
Kuortaneen Kunto
00:52:08 +08:43
5
Reto MUELLER
-0001 OLG Galgenen
OLG Galgenen
00:53:46 +10:21
6
Juerg HELLMUELLER
1977 OLG St. Gallen/Appenzell
OLG St. Gallen/Appenzell
01:06:27 +23:02
7
Aleksander PRITSIK
1995 Rakvere OK
Rakvere OK
01:38:45 +55:20
NA
Tonu TANAV
1978 RAE
RAE
 
 
DNS
Guenter KRADISCHNIG
2011 OLC Graz
OLC Graz
 
 
DNS
Mati PREITOF
2012 Harju OK
Harju OK
 
 
DNS
 
 

M65 16 KP 6,87km

1
Pasi MARTIKAINEN
2010 Keuruun Kisailijat
Keuruun Kisailijat
00:46:31
2
Markku HAMALAINEN
1976 Rastivarsat
Rastivarsat
00:51:48 +05:17
3
Heikki PELTONEN
1991 IPR
IPR
00:57:48 +11:17
4
Markku LAINE
1998 Mantsalan Urheilijat
Mantsalan Urheilijat
01:01:31 +15:00
5
Edmunds ZVAIGZNE
1999 SKIO
SKIO
01:03:04 +16:33
6
Harijs LACARS
2007 SKIO
SKIO
01:03:43 +17:12
7
Sergej SONNENBERG
2007 Osnabruecker TB
Osnabruecker TB
01:12:04 +25:33
8
Johannes MAYER
OLC Wienerwald
OLC Wienerwald
01:18:29 +31:58
9
Viacheslav PARKHOMENKO
OLV Landshut
OLV Landshut
01:23:41 +37:10
10
Dmytro HORELYY
Sunky OC
Sunky OC
01:24:43 +38:12
NA
Juris KOKINS
2006 Meridians OK
Meridians OK
 
 

M70 11 KP 5,29km

1
Seppo OLLIKAINEN
2013 Juvan Urheilijat
Juvan Urheilijat
00:37:46
2
Heikki SAARINEN
2011 SOC Asikkala
SOC Asikkala
00:39:28 +01:42
3
Mikko HANNIKAINEN
Ita Paijanteen rasti
Ita Paijanteen rasti
00:43:09 +05:23
4
Juri ROKKO
Johvikas
Johvikas
00:50:04 +12:18
4
Kauno MOURUJARVI
2008 Kannuksen Ura
Kannuksen Ura
00:50:04 +12:18
6
Riho MANNI
1977 OK Lehola
OK Lehola
00:51:13 +13:27
7
Lutz TROESSE
1989 SV TU Ilmenau
SV TU Ilmenau
00:55:04 +17:18
8
Kjell SANDSTROEM
1996 Bodens BK OS
Bodens BK OS
00:56:15 +18:29
DNS
Ulf CARNBY
2015 Taby OK
Taby OK
 
 

M75 11 KP 5,29km

1
Teuvo LEHTINEN
1981 SOC Asikkala
SOC Asikkala
00:36:01
2
Risto ORPANA
2012 SOC Asikkala
SOC Asikkala
00:44:12 +08:11
3
Paavo INKINEN
2014 Rasti Jyry
Rasti Jyry
00:46:42 +10:41
4
Toivo SAUE
1990 Hiiumaa OK
Hiiumaa OK
00:46:57 +10:56
5
Aulis HAHTOLA
2015 Rasti Kurikka
Rasti Kurikka
00:47:32 +11:31
6
Mauno HANHELA
1990 Haukiputaan Heitto
Haukiputaan Heitto
00:49:15 +13:14
7
Ossi LAKKALA
1954 Kuopion Suunnistajat
Kuopion Suunnistajat
00:49:17 +13:16
8
Unto VIRKKULA
2012 Nivalan Urheilijat
Nivalan Urheilijat
01:08:51 +32:50
9
Eero KATTILAKOSKI
1981 Kaustisen Pohjan Veikot
Kaustisen Pohjan Veikot
01:25:33 +49:32
NA
Leif CARLSSON
1981 Leksands OK
Leksands OK
 
 

M80 10 KP 4,44km

1
Jukka LUUKKO
2003 Paijat Rasti
Paijat Rasti
00:57:11
2
Juris ZVIRGZDS
2011 FONONS OK
FONONS OK
01:44:50 +47:39
NA
Markku TUNTURI
1982 Valkeakosken Haka
Valkeakosken Haka
 
 

M85 8 KP 3,35km

1
Olavi ERKKILA
Hameenlinnan Suunnistajat
Hameenlinnan Suunnistajat
00:49:41

W14 8 KP 3,35km

1
Mia ESTA
2010 HOK/Hiiumaa Spordikool
HOK/Hiiumaa Spordikool
00:25:36
2
Emîlija Lîna ÂBELNIECE
Madonas BJSS/ OK Arona
Madonas BJSS/ OK Arona
00:28:54 +03:18
3
Iiris TIMMA
2010 Peko
Peko
00:30:45 +05:09
4
Marta MÄLBERG
2011 Peko/Audentes
Peko/Audentes
00:30:55 +05:19
5
Renate GRASE
Ogre OK/SC
Ogre OK/SC
00:31:20 +05:44
6
Þivilë ARCHIPOVAITË
Perkûnas OK
Perkûnas OK
00:33:21 +07:45
7
Rasa IRBE
Madonas BJSS/ OK Arona
Madonas BJSS/ OK Arona
00:36:43 +11:07
8
Susanna ORAS
2011 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
00:40:36 +15:00
9
Kaisa KARJA
2010 Tartu Katoliku SK
Tartu Katoliku SK
00:40:37 +15:01
10
Elçna BREMZE
Ogre OK/SC
Ogre OK/SC
00:44:10 +18:34
11
Anna BOIKO
BJC Jaunîba/ OK Stiga
BJC Jaunîba/ OK Stiga
00:45:09 +19:33
12
Saskia LÄTT
2011 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
00:45:30 +19:54
13
Luîze RIEKSTIÒA
Madonas BJSS/ OK Arona
Madonas BJSS/ OK Arona
00:45:38 +20:02
14
Matilda PIIRIMÄE
2012 Kobras
Kobras
00:46:55 +21:19
15
Loore Liisa SAMUEL
2010 Peko
Peko
00:48:10 +22:34
16
Ella ÈEME
BJC Jaunîba/ OK Stiga
BJC Jaunîba/ OK Stiga
00:49:36 +24:00
17
Gerty-Ly LEBEDEV
2012 Otepää
Otepää
01:05:08 +39:32
18
Karoliine OJA
2012 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
01:14:39 +49:03
19
Luka NOVIÈENKO
OK Ðiurpys
OK Ðiurpys
02:12:47 +47:11
DNS
Emma UIBO
2012 Peko
Peko
 
 
DNS
Helen HUNT
2012 Peko
Peko
 
 
DNS
Mireli KODDALA
2010 Peko
Peko
 
 

W16 10 KP 4,44km

1
Rûta IRBE
Madonas BJSS/ OK Arona
Madonas BJSS/ OK Arona
00:33:52
2
Johanna ORAS
2008 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
00:38:59 +05:07
3
Helena HAKK
2009 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
00:40:18 +06:26
4
Käti KUDRE
2009 Peko
Peko
00:41:30 +07:38
5
Kirke KEEM
2009 Peko
Peko
00:42:05 +08:13
6
Maarja ORAS
2008 Kobras/Põlva spordikool
Kobras/Põlva spordikool
00:46:52 +13:00
7
Lisete SOLENIKOV
2009 JOKA
JOKA
00:53:04 +19:12
DNS
Kitija ABULA
Azimuts OK-Sm BJSS
Azimuts OK-Sm BJSS
 
 

W18 15 KP 8,10km

1
Anett Liisa PARTS
2009 Estonia
Estonia
00:54:34
2
Margarita DIENYTË
Lithuania
Lithuania
00:56:32 +01:58
3
Anete SALAVA
Latvia
Latvia
00:58:05 +03:31
4
Liene RIEKSTINA
Latvia
Latvia
00:58:55 +04:21
5
Saulë TRAUBAITË
Lithuania
Lithuania
00:59:50 +05:16
6
Astrid Juli YTTERBO
Norway
Norway
01:01:11 +06:37
7
Mareli VAHER
2006 Estonia
Estonia
01:03:34 +09:00
8
Ida Overli STOEN
Norway
Norway
01:03:36 +09:02
DNS
Johanna NASKALI
Finland
Finland
 
 
DNS
Karlina VILCINA
IK Auseklis
IK Auseklis
 
 
NA
Neda NOVIÈENKO
OK Ðiurpys
OK Ðiurpys
 
 

W20 19 KP 11,14km

1
Elisa PIRILÄ
Finland
Finland
01:19:46
2
Anni SALMELA
Finland
Finland
01:20:05 +00:19
3
Elize BREMZE
Latvia
Latvia
01:37:06 +17:20
4
Viktorija PUNCULE
Latvia
Latvia
02:01:33 +41:47

W21 19 KP 11,14km

1
Jolanta ÐULÈIENË
Perkûnas OK
Perkûnas OK
01:44:03
2
Anastasija SMOÏAKOVA
BJC Jaunîba/ OK Stiga
BJC Jaunîba/ OK Stiga
01:54:28 +10:25
DNS
Triinu ROONI
1995 SK100
SK100
 
 

W35 15 KP 8,95km

1
Eleri HIRV
OK Voru
OK Voru
01:23:51
2
Oleksandra PARKHOMENKO
1988 OLV Landshut
OLV Landshut
01:26:56 +03:05
3
Karolina PACEK
1978 OK Sport
OK Sport
01:54:44 +30:53
DNS
Elena GRAND
1955 Lillomarka OL
Lillomarka OL
 
 

W40 15 KP 8,10km

1
Mari TUOKKO
Lammin Sakia
Lammin Sakia
00:53:00
2
Kaili OTS
2005 Rakvere OK
Rakvere OK
00:53:45 +00:45
3
Linda KRUMINA
Briksnis SK
Briksnis SK
01:17:24 +24:24
4
Jaana KARJA
Tartu Katoliku SK
Tartu Katoliku SK
01:37:42 +44:42
5
Kinga CSECS
2007 OLG Bern
OLG Bern
01:59:33 +06:33
DNS
Marina CEME
Stiga OK
Stiga OK
 
 

W40 OPEN 16 KP 6,87km

1
Una NEIMANE
ok ogre
ok ogre
02:06:06
DNS
Saulë DIENIENË-ARCHIPOVA
Perkûnas OK
Perkûnas OK
 
 

W45 15 KP 8,10km

1
Dina ZOBENA
2002 Kapa OK
Kapa OK
01:01:51
2
Asta JANUSKEVICIENE
1978 OK FORTUNA
OK FORTUNA
01:02:47 +00:56
3
Virpi KOMULAINEN
1964 Bennelong Northside Orien
Bennelong Northside Orien
01:03:27 +01:36
4
Ieva MAULINA
Briksnis SK
Briksnis SK
01:06:25 +04:34
5
Inga ZVINYTE
1968 OK Klajunas
OK Klajunas
01:16:00 +14:09
6
Katre PALO
1978 Võru
Võru
01:16:15 +14:24
7
Rasa KUMPYTE
1977 OK Levuo
OK Levuo
02:15:40 +13:49
DNS
Siiri RAAMETS
Otepaa SK
Otepaa SK
 
 

W50 16 KP 6,87km

1
Aiste TRAUBIENE
2007 OK FORTUNA
OK FORTUNA
00:56:03
2
Margit ROOM
Rakvere OK
Rakvere OK
01:04:46 +08:43
3
Lubova PAVLUKOVA
1989 Stiga OK
Stiga OK
01:07:29 +11:26
4
Ildze STRAUME
2004 Latvian Orienteering Fede
Latvian Orienteering Fede
01:18:49 +22:46
5
Anneli AAS
2005 OK TON
OK TON
01:51:35 +55:32
NA
Helge MURUTALU
RSK Johvikas
RSK Johvikas
 
 

W55 16 KP 6,87km

1
Ingrit KALA
-0001 Varska OK Peko
Varska OK Peko
01:00:12
2
Piret NIGLAS
1955 RSK Johvikas
RSK Johvikas
01:09:17 +09:05
3
Franziska MUELLER
2007 OLG Galgenen
OLG Galgenen
01:10:43 +10:31
DNS
Maarit DAHLMAN
-0001 Rastivarsat
Rastivarsat
 
 
NA
Barbara ADENSTEDT
1969 Orienteering Klosterneubu
Orienteering Klosterneubu
 
 

W60 11 KP 5,29km

1
Marje VIIRMANN
2009 Harju OK
Harju OK
00:47:13
2
Isabelle HELLMUELLER
OLG St. Gallen/Appenzell
OLG St. Gallen/Appenzell
00:53:16 +06:03
3
Airi ALNEK
1950 OK Voru
OK Voru
01:07:15 +20:02
4
Pille ILLAK
Otepaa SK
Otepaa SK
01:42:29 +55:16

W65 10 KP 4,44km

1
Anne PELTO HUIKKO
2005 Epilan Esa
Epilan Esa
00:34:12
2
Siiri POOPUU
1963 JOKA
JOKA
00:38:42 +04:30
3
Saima VAERTON
2005 OK Polva Kobras
OK Polva Kobras
00:45:23 +11:11
4
Ulle POLDOJA
2007 Ilves OK
Ilves OK
01:09:12 +35:00

W70 10 KP 4,44km

1
Renate TROESSE
1961 SV TU Ilmenau
SV TU Ilmenau
00:53:00
NA
Leili PRANS
2011 OK Ilves
OK Ilves
 
 

W80 8 KP 3,35km

1
Sharon CRAWFORD
-0001 Rocky Mountain Orienteeri
Rocky Mountain Orienteeri
00:37:55