Eesti Orienteerumisliit
ENG
EST
RUS

Kaardid

O-kalender

Foorum

Registreeri võistlustele

EOLi kood
RSS

 

Eesti-Läti orienteerumisliiga

"Orienteerumisspordi jätkusuutlikkuse ja elujõu parandamine kohalikul tasandil läbi ühtse Eesti-Läti orienteerumisliiga loomise"

("Improving the Sustainability and Vitality of orienteering in the local level by Establishing the common-Estonian-Latvian orienteering league")

                                       

 

 

 

 

 

Projektist Seminarid Uudised Foorum Võistluskalender ja edetabel Statuut Statute (ENG) Pildid Valminud kaardid

 


Teated ja uudised

Ühine transport Kapa 3päevajooksule 18.06.2012 (13:07)


Reedel 29. juunil väljasõit Tartust Vanemuise alumisest parklast kell 8.00 marsruudil Võru-Haanja-Aluskne-Gulbene-Madona-Vietalva. Sõiduaeg u 4,5 tundi. Reedel viib ja toob buss võistlejad esimese päeva keskusest Jaunamuižast võistluskeskusesse Vietalvasse. Teisel ja kolmandal päeval stardid võistluskeskuses.
Pühapäeval 1. juulil sõidab buss tagasi pärast autasustamist ~16.00 samal marsruudil.

Sõidusoovist ning pealetulekukohast teada anda estlat@orienteerumine.ee. Edasi-tagasi sõidu hind jääb 5-10 EUR vahemikku.

NB! Täna, 18. juunil on viimane odavama registreerimise kuupäev! Alates homsest tõusevad tasud 50%! http://www.kapaok.lv/index.php?id=eng

Majutus- jm info võistluste kodulehelt.


Liiga punktiarvestus pärast 5. ja 6. etappi 05.06.2012 (10:31)

EST-LAT liiga punktiarvestus reedese ja laupäevase võistluse järel on leitav http://www.orienteerumine.ee/estlat/ranking.php?activ=rank&ranktype=FO&el_year=2012

Vigade ja küsimuste puhul pöörduda estlat@orienteerumine.ee

Liiga järgmisteks etappideks on Baltimaade suurima Kapa 3päevajooksu teine ja kolmas päev http://www.kapaok.lv/

 

Sprindi kodulehekülg tulemuste ja teekondade joonistamisega: http://www.okvoru.ee

Lühirajavõistluse kodulehekülg tulemuste ja teekondade joonistamisega: http://www.okwest.ee


5. ja 6. etapp 01.06.2012 (10:47)

Orienteerujate EST-LAT liigas toimub tõeliselt piiriülene võistlus

1.ja 2. juunil peetakse orienteerujate EST-LAT liiga 5. ja 6. etapp sprindivõistlusega piirilinnas Valgas ning lühirajavõistlusena Sakala kõrgustiku lael Rutu mägedes.

Reedeõhtune sprindivõistlus stardiga Pedeli virgestusalalt kannab auga välja kahe riigi ühise liiga tiitli, kuna võistlusrajad on planeeritud Valga-Valka kaksiklinna territooriumil korduvalt ületama Eesti-Läti piiri, et mõlemast riigist pärit võistlejail oleks võimalus tunda kodumaastiku eelist. Meeste põhiklassis on stardijoonel värske Balti meister Timo Sild (Eesti Kaitsejõudude SK) ja liiga liider Taivo Timmusk (Hiiumaa Orienteerujate Klubi), kellele pakuvad konkurentsi mitmed Läti ja Eesti koondislased.

Laupäeval jätkub EST-LAT liiga Viljandimaal Rutu mägedes OK Westi korraldusel 6. etapiga, mis on ühtlasi ka Eesti meistrivõistlusteks lühirajal. Rutu mägede liigestatud reljeef ja raske läbitavus on võimaldanud rajameistril planeerida keerukad rajad, mis panevad proovile üle 500 võistlusele registreerinud Eesti ja Läti orienteeruja võimed. Kõikides vanuseklassides on kohal meie parimad, eesotsas koondislastega.

Mõlema võistluse  eel on kõigil huvilistel võimalik saada võistluskeskuses orienteerumise algõpet ning läbida näidisrada. Samuti on võimalik mõlemal päeval joosta kohapealse registreerimisega avatud radadel.

Reedese sprindi kodulehekülg: www.okvoru.ee

Laupäeva lühiraja kodulehekülg: www.okwest.ee

Orienteerumisjooksu edetabeliseis 4 etapi järe: http://www.orienteerumine.ee/estlat/ranking.php?activ=rank&ranktype=FO&el_year=2012


3. ja 4. etapp Jaunpiebalgas 09.05.2012 (13:38)

EST-LAT liiga 3. ja 4. etapp joosti möödunud nädalavahetusel Lätimaal Madona suurvallas Jaunpiebalgas koos traditsiooniliste Arona Karikavõistlustega. Esimesel päeval oli kavas lühirada ning teisel tavarada, mis peeti orienteerumiseks varem kasutamata füüsiliselt ja tehniliselt rasketel maastikel.

 

Kõikide võistlusklasside peale oli osalejaid ligi 350, kellest viiendik oli pärit Eestist. Noorte ja veteranide klassides oli palju osalejaid ja tihe konkurents, kuid meeste ja naiste põhiklasside osalejate arv jäi samal ajal Rootsis toimunud rahvusvahelise öise teatevõistluse 10Mila tõttu tagasihoidlikuks.

 

EST-LAT liiga orienteerumisjooksu hooaeg jätkub sõna otses mõttes piiriülese sprindivõistlusega 1. juunil Valgas/Valkas ning päev hiljem lühirajavõistlusega Viljandimaal Rutu mägedes, mille raames võisteldakse ka Eesti meistrivõistluste medalitele.

 

Tänavu on orienteerumisjooksu hooajal kavas neli 2-päevast võistlust nii Eestis kui Lätis, kokku 16 võistluspäevaga. Parimad selguvad 32 võistlusklassis. Igal võistlusel on võimalik osaleda end kohapeal avatud radadele registreerides või ka tasuta õpperajal osaledes.

 

Arona KV tulemused: http://www.okarona.lv/ok_arona_anglu/sakums.php

EST-LAT liiga punktiarvestus: http://www.orienteerumine.ee/estlat/ranking.php?activ=rank&ranktype=FO&el_year=2012

Mõned kaardid Läti OF-i kodulehelt: http://lof.lv/?p=raksts&fid=819


EST-LAT liiga 3. ja 4. etapp joostakse Jaunpiebalgas 30.04.2012 (14:15)

Liiga kolmas ja neljas etapp peetakse nädal pärast Ilves-3 Lätimaal Jaunpiebalga suurvallas koos Arona karikavõistlustega. Kasutusel on varem orienteerumiseks kasutamata muutliku joostavuse ja mitmekülgse reljeefiga maastik Rempis. Esimesel päeval võisteldakse lühirajal ning teisel päeval lühendatud tavarajal.

Eestikeelne võistlusjuhend, radade pikkused ning registreerimine korraldajaklubi OK Arona koduleheküljelt http://www.okarona.lv. Stardimaksu võib tasuda ka kohapeal sularahas.

Buss väljub Laupäeva, 5. mai hommikul Tartust kell 8.00 Vanemuise-esisest parklast, peatub 8.35-8.40 Põlvas politseimaja ees ja kell 9 Võrus Nooruse kaubanduskeskuse ees. Võistluskeskusesse jõuab buss u kell 12, st tund enne esimest starti.
 
Pärast esimese võistluspäeva lõppu sõidab buss Jaunpiebalgasse, kus asub korraldajate poolt pakutav põrandamajutus (NB! registreerimine korradajate kaudu).
 
Pühapäeval väljub buss pärast autasustamist u 15.30.
 
Lugupidamisega,
Markus Puusepp
EST-LAT liiga koordinaator

 

Markus Puusepp

EST-LAT liiga koordinaator

estlat@orienteerumine.ee

5268279


> > < <
www.orienteerumine.ee -- eol(a)orienteerumine.ee -- Õpetaja 9 Tartu 51003, Kontor: telefon +372 52 32 977
KlubiSHS(CMS) it: Tak-Soft 2007-2013, ver:1.2 2015-1203 www.tak-soft.com , Disain: Sirje Lind