Eesti Orienteerumisliit
ENG
EST
RUS

Kaardid

O-kalender

Foorum

Registreeri võistlustele

EOLi kood
RSS

 

Eesti-Läti orienteerumisliiga

"Orienteerumisspordi jätkusuutlikkuse ja elujõu parandamine kohalikul tasandil läbi ühtse Eesti-Läti orienteerumisliiga loomise"

("Improving the Sustainability and Vitality of orienteering in the local level by Establishing the common-Estonian-Latvian orienteering league")

                                       

 

 

 

 

 

Projektist Seminarid Uudised Foorum Võistluskalender ja edetabel Statuut Statute (ENG) Pildid Valminud kaardid

 


Teated ja uudised

EST-LAT liiga suusaorienteerumises 2013 07.12.2012 (10:38)

Koos paksu lumekatte saabumisega on paslik avaldada 2013. hooaja EST-LAT liiga kalender suusaorienteerujate jaoks.
Algaval hooajal pakutakse suusaorienteerujaile rohkem võistlemissvõimalusi, mis peaks olema eriti meelepärane rahvusvahelisteks tiitlivõistlusteks valmistujaile, aga ka harrastajaile.
Võistlusklassid ning korraldus on sarnased eelmisele kahele hooajale, kuid enam pole EST-LAT projekti lõppemise tõttu võimalik pakkuda soodsat bussitransporti. Täpsem liiga statuut valmib enne jõule.

Kalender 2013
12.-13.01   Madona karikavõistlused  (lühirada+tavarada)     Madona, http://www.okarona.lv/ok_arona_anglu/sakums.php
19.-20.01   Põlva meistrivõistlused (sprint+tavarada)             Rosma, http://kobras.polvamaa.ee
02.-03.03    12. Eestimaa talimängud (sprint+lühirada)     Haanja, www.okvoru.ee
8.-9.03*   Läti meistrivõistlused (sprint+lühirada)             Madona, www.okarona.lv

*10.03 toimuva Läti MV teatevõistluse järel toimub EST-LAT liiga hooaja autasustamine. Osavõtt teatevõistlustest on vaba – välisriigi võistkonnad medaleid ei saa, kuid parimaid autasutatakse.


Nädalavahetusel võisteldi Jõulumäel 25.07.2012 (20:49)

Nädalavahetusel Pärnumaal Jõulumäel toimunud rattaorienteerujate Garmin EST-LAT liiga etappidest  võttis kahel päeval osa üle 70 orienteeruja Eestist, Lätist, Leedust ja Valgevenest.

Suurepärasest ilmaga toimunud ja ladusalt korraldatud võistlus OK Westi eestvedamisel jäi orienteerujaile kindlasti meelde väga heade radade poolest, mis pakkusid ohtralt teevalikuvõimalusi pikematel etappidel, aga teisalt jällegi keerulist navigeerimist tihedas radadevõrgus tervisekeskuse ümbruses ja tehnilisi väljakutseid liivastel lõikudel.

Meeste põhiklassis jäi mõlemal päeval võitmatuks uuel rattal võistelnud Lauri Malsroos (SK Saue Tammed), kelle 4-minutine üleolek laupäevasel lühirajal oli muljetavaldav. Pühapäevasel tavarajal pakkus Malsroosile pikka aega tugevat konkurentsi koondisekaaslane ja mitmekordne MM-i medalivõitja Tõnis Erm (TA OK), kes küll lõpu eel keti purunemise tõttu oluliselt aega kaotas.

Naiste põhiklassis oli omakorda mõlemal päeval teistest üle tihedalt Eesti võistlusi külastav Leedu koondislane Karolina Mickeviciute (Azuolas OK). Eestlannadest oli parim nii lühi- kui tavarajal teist aega näidanud Ingrit Kala (OK Peko).

Nüüdseks toimunud 4 etapi järel on Garmin EST-LAT liiga liidriteks naistest Ingrit Kala ja meestest Lauri Malsroos, kellest teine on juba ka kokkuvõtte võidu kindlustanud.

Järgmised ja ühtlasi ka viimased etapid Garmin EST-LAT liigas toimuvad Lätis Cesise külje all Priekulis 4. ja 5. augustil koos Läti meistrivõistlustega sprindis ja lühirajal. Antud võistluste järel kinnitatakse ka Eesti koondis augusti lõpus Ungaris toimuvateks rattaorienteerumise MM-võistlusteks

 

Tulemused ja pildid: http://www.okwest.ee


Rattaorienteerumise Garmin EST-LAT liiga stardis lähiriikide parimad 19.07.2012 (10:57)

 Laupäeval ja pühapäeval Pärnumaal toimuvale rattaorienteerumisvõistlusele Jõulumäe MTBO, mis kuulub rattaorienteerujate Garmin EST-LAT liigasse, on meeste põhiklassis oodata tulist heitlust, kuna stardiprotokollist võib leida nii Eesti, Läti aga ka Valgevene parimad rattaorienteerujad.

 

Stardijoonel on nii Garmin EST-LAT liiga liider Lauri Malsroos (SK Saue Tammed) kui 2-kordne MM-medalist rattaorienteerumise sprindis Tõnis Erm, kes koos teiste Eesti parimatega peavad heitlust peatselt Ungaris algavate MM-võistluste koondisekohtade eest.

 

Laupäevane võistlus lühirajal on linnulennult naistele 9,3km ja meestele 12 km pikkune, kuid kõige optimaalsemat teekonda pidi kolmandiku võrra pikem. Jõulumäe tervisespordikeskuse ümbruse peetaval võistlusel oodatakse rattaorienteerujailt kiiret kaardilugemist tihedas radadevõrgus ning suurepärast rattavalitsemisoskust liivastel ja kitsastel metsaradadel.

 

Pühapäevane võistlus paneb proovile aga vastupidavuse ja teevalikute tegemise oskuse, kui meestele pakutakse 23 ja naistele 19 km pikkust tavarada.

 

Lisaks põhiklassidele võisteldakse mõlemal päeval ka noorte ning veteranide klassides ning pakutakse võimalust proovida rattaorienteerumist ka kohapealse registreerimisega avatud rajal, millele eelnevalt võib läbida ka õpperaja võistluskeskuse lähistel.

 

Garmin EST-LAT liigasse kuulub 2012. aastal kolm kahepäevast osavõistlust rattaorienteerumises: Kevad-MTBO Võru-Kubijal, Jõulumäe MTBO Pärnumaal ning Läti meistrivõistlused rattaorienteerumises Cesises augusti alguses.


EST-LAT liiga RO 5. ja 6. etapp 05.07.2012 (11:01)

EST-LAT liiga ülejärgmiste võistluste, 4. ja 5. augustil Cesise lähistel toimuvate Läti ROmeistrivõistluste/EST-LAT liiga 5.-6. etapi info on äsja avalikuks saanud:

http://lof.lv/?p=sac&fid=1682


EST-LAT liiga RO 3. ja 4. etapp 04.07.2012 (15:15)

EST-LAT liiga RO hooaja järgmised etapid peetakse juuli eelviimasel nädalavahetusel Pärnumaal Jõulumäel OK Westi korraldusel. Esimesel päeval võisteldakse lühirajal ning teisel päeval tavarajal.

Juhend korraldajate kodulehel http://www.okwest.ee/modules.php?name=Sections&op=viewarticle&artid=89

Registreerimine avatud ospordis http://www.osport.ee


> > < <
www.orienteerumine.ee -- eol(a)orienteerumine.ee -- Õpetaja 9 Tartu 51003, Kontor: telefon +372 52 32 977
KlubiSHS(CMS) it: Tak-Soft 2007-2013, ver:1.2 2015-1203 www.tak-soft.com , Disain: Sirje Lind