Uudis

Eesti juunioride teatesõidus esikuuikus

Suusaorienteerumise tiitlivõistlused Lillehammeris lõppesid teatesõitudega.
Eesti teatesõidu võistkonnad heitlesid esikuuiku kohtade eest ja meie juunioride võistkondadel see ka õnnestus. Naisjuunioride maailmameistrivõistluste 3×3,9km ja 11 kontrollpunktiga teatesõit eestlannadele väga edukalt ei alanud ja Piret Pärnik lõpetas avaetapi võistlejaterivi teises pooles. Teises vahetuses tegi naiskonna liider Daisy Kudre väga tugeva sõidu, läbides raja kolmanda etapiajaga ja tõstis Eesti riikidest viiendaks. Viimases vahetuses õnnestus Evely Kaasikul tšehhitaridega heideldes napilt kohta hoida ja seega lõpptulemuseks 5.koht. Võidutses Norra juunioride naiskond.
Meesjuunioride 3×5, km ja 3×13 KP-ga teatesõidus alustasid meie meeskonnas Mattis Jaama ja Sander Linnus hästi ja olid pidevalt 5-6.koha riikide konkurentsis. Vimases vahetuses Asso Kesaväli ei suutnud küll heidelda 5.koha eest, aga samas hoidis kindlalt lõpuni kuuendat kohta. Juunioride maailmameistriks krooniti Rootsi meeskond.
Euroopa meistrivõistluste meeste teatesõidu 3×7,5km ja 3x16KP-ga rajal sõitsid meie mehed Even Toomas, Tarvo Klaasimäe ja Priit Randman ühtlaselt ja hästi, aga seekord ei piisanud sellest esikuuikusse pääsemiseks ning lõpujoon ületati seitsmendana. Võitis Venemaa , Soome ja Rootsi ees.