Uudis

Eesti orienteerujatest MM-i sprindirajal parim Grete Gutmann

Eesti orienteerujatest MM-i sprindirajal parim Grete Gutmann

Kagu-Prantsusmaal, Savoie maakonnas mängiti välja tänavuse orienteerumisjooksu MM-i esimesed medalid. Kavas oli sprint eeljooksudega hommikupoolikul ja finaaliga õhtul. Viiest startinud eestlasest pääsesid finaali 45 parema sekka neli – Grete Gutmann, Kirti Rebane, Grete Gutmann ja Peeter Pihl. Võistlusärevuses ühe kontrollpunkti vahele jätnud Annika Rihma tulemus tühistati.
Finaal joosti suhteliselt tasasel maal asuva Chambery väikelinna kitsastel ja käänulistel tänavatel, mis pakkusid rohkelt teevalikuvõimalusi. Naiste seas valitsesid jooksu kolmikvõidu võtnud rootslannad, meie parimaks jäi noorukese Grete Gutmanni 30. koht, Kirti Rebane lõpetas 34. kohaga. Väljavõte tulemustest:
1. Linnea Gustafsson SWE 13.14
2. Helena Jansson SWE 13.22
3. Lena Eliasson SWE 13.28

30. Grete Gutmann EST 15.15
34. Kirti Rebane EST 15.34

Meeste seas olid tooniandjateks šveitslased, kuid ka seal pakkus neile tugevat konkurentsi teiseks tulnud rootslane. Anders Holmberg. Oma esimese sprindi MM-kulla võitis suure ülekaaluga Daniel Hubmann (pildil), tiitlikaitsja Matthias Mülleri päralt jäi pronks. Eesti meeste parim oli Peeter Pihl 40. kohaga.
1. Daniel Hubmann SUI 13.11
2. Anders Holmberg SWE 13.37
3. Matthias Müller SUI 13.41

40. Peeter Pihl EST 15.18
43. Kristo Heinmann EST 15.44

Täielikud tulemused: http://live.woc2011.fr/index.php?id=sprint-results
Homme siirdutakse metsadesse ja mägedesse ning võisteldaks tavaraja medalitele. Eestlastest on stardis Olle Kärner ja Lauri Sild.

Eesti Orienteerumisliit, Sixten Sild