Uudis

Vennad Silver ja Rain Eensaar tulid rogaini maailmameistriteks

Vennad Silver ja Rain Eensaar tulid rogaini maailmameistriteks

Tšehhi ja Saksamaa piiril, Maagimäestikus toimunud 10-ndatel rogaini maailmeistrivõistlustel võitsid Silver ja Rain Eensaar maailmameistritiitli, jättes hõbedale seiklusspordi eksmaailmameistri Jukka Pinola ja 2009.a rogaini Euroopa meistri Eero Jäppineni Soomest. Pronksiga leppisid seekord 2008.a.
rogaini maailmeister Jevgeni Dombrovksi ja varasem rogaini MMi pronks Oleg Kalinin. Erik Aibast ja Andreas Kraas olid neljandad.

Meessuperveteranide klassis võitsid hõbeda Arvo Kivikas ja Johannes Tasa.

Rogain ööpäevane võistkondlik valikorienteerumine, mis on jõudsalt laiendamas maailmas kandepinda. Tänavusel tiitlivõistlusel osales 333 võistkonda 28 riigist. Võistlusmaastik haaras nii Tšehhi kui Saksamaa osa Maagimäestikust.
Füüsiliselt nõudlik rada testis samas suurevormilisel maastikul päevase ja öise orienteerumise oskust. Võistlusolud muutis keerulisemaks mitmetunnine uduvihm, mis oluliselt halvendas mägedes nähtavust.

Edu MMil ei olnud Eensaartele siiski ootamatu. 2011.a-l Euroopa meistri tiitli võitmise järel olid nad maailmameistri tiitli püüdmise seadnud endale eesmärgiks ja selle nimel harjutanud. Eensaarte trumbiks on väga hea vastupidavus kombinatsioonis rajaplaneerimisstrateegia ja orienteerumistehniliste oskustega. Eensaarte kuldmedal on Eestile teiseks rogaini MMi medaliks põhiklassides. 2010.a-l Uus-Meremaal võitsid Karli Lambot, Tõnu Lillelaid ja Rait Pallo pronksi.

Link tulemustele: http://www.rogaining.cz/wrc2012/files/r_results_wrc.pdf

Edastas Lauri Leppik