Uudis

Medalijahi võitis Marianne Haug 11 EMV medaliga

Medalijahi võitis Marianne Haug 11 EMV medaliga

Medalijahi võistluses jätkus põnevust kuni viimase alani – rattaorienteerumise tavarajani. Kõik esikohapretendendid pidid jõudma mõlemal rattaorienteerumise distantsil esikolmikusse, sest vähem kui 10 medaliga (12-st) polnud võimalust peaauhinda võita. Kui veteransportlastel Saima Värtonil ja Siiri Poopuul oli medalite võitmine vähese osalejate arvu tõttu lihtne, siis nooruke Marianne Haug pidi mõlemal päeval tegema õnnestunud soorituse, sest võrdseid konkurente oli palju.

Mariannil õnnestuski lisada oma medalikollektsiooni veel 2 hõbedat ja tulla 11 EMV medaliga Medalijahi võitjaks. Ainult ühel distantsil, orienteerumisjooksu põhiklassi teates jäi medal saamata, kuid sealgi saavutas N16 klassi tüdruk Võru III tiimiga 5.koha.

Usun, et nii mõnelegi oli üllatuseks väga palju medaleid võitnud orienteerujate arv – näiteks 8 medalit sai 9 ja 7 medalit koguni 18 orienteerujat.

KOHT MEDALID KULD NIMI
I 11 5 Marianne Haug,
II 10 6 Saima Värton,
III 9 5 Kerstin Uiboupin,
4. 9 4 Siiri Poopuu,
5. 8 8 Tõnis Laugesaar,
6. 8 6 Rimmo Rõõm,
7. 8 6 Doris Kudre,
8. 8 2 Madli-Johanna Maidla,
9. 8 1 Kristiine Aluvee.

Kaua liidripositsiooni hoidnud Kerstin Uiboupin osales möödunud nädalavahetusel Soome meistrivõistlustel ja saavutas pühapäeval Delta võistkonna koosseisus neidude N20 klassis esikoha!
Ainult kuldmedaleid tunnistanud Tõnis Laugesaar tegi Michael Phelpsi, st sai kokku 8 kulda. Head sportlikku ja stabiilset vormi näitasid veteranklasside liidrid Saima Värton, Siiri Poopuu, Jana Kink, Airi Alnek jt. Maret Vaher sai põhiklassis 7 medalit, veteranide klass pole tema jaoks veel oluline.

Rõõmu tegi paljude noorte tubli esinemine – 8 medaliga Rimmo Rõõm, Doris Kudre, Madli-Johanna Maidla ja Kristiine Aluvee, 7 medaliga Rene Post, Kristiina Himma, Märten Henrik Pais ja Daisy Kudre.
Medaleid luges ja arvestust pidas Eduard Pukkonen.