Uudis

Orienteerumisjooksu MM-võistlused toimuvad 2017. aasta suvel Eestis

Orienteerumisjooksu MM-võistlused toimuvad 2017. aasta suvel Eestis

Rahvusvaheline Orienteerumisföderatsioon (IOF) usaldas 19. oktoobril toimunud nõukogu koosolekul 2017. aasta orienteerumise maailmameistrivõistluste korraldusõiguse Eesti Orienteerumisliidule (EOL), võistlused on plaanis läbi viia Lõuna-Eesti maastikel.
Varasemalt on Eestis korraldatud juunioride ja üliõpilaste tiitlivõistlusi ning Euroopa meistrivõistlused 2006. aastal, kuid sellise mastaabiga orienteerumise suurvõistlus on esmakordne Baltimaades. Samuti on tegemist alles teise korraga, 2007. a Ukraina järel, mil orienteerumise maailmameistrivõistluste läbiviijaks on endine Nõukogude Liidu koosseisu kuulunud riik.
Korraldustaotlus näeb ette võistluskeskust Otepääl ning viie medaliala korraldamist neljas erinevas paigas Lõuna-Eestis: sprindivõistlus Tartu linnas, sprinditeade Viljandi lossimägedes, tavarada Haanjas ning lühirada ja teatevõistlused Elva külje all. Korralduse eestvedajaks on Eesti Orienteerumisliit koostöös Võru-, Põlva- ja Tartumaa klubidega.
Eesti Orienteerumisliidu juhatuse esimehe Sixten Silla hinnangul on aeg maailmameistrivõistluste korraldamiseks küps: „EOL on end kõrgetasemelise korraldajana läbi aastate tõestanud ja aeg on ette võtta orienteerujate jaoks tähtsaima, maailmameistrivõistluste korraldamine. Meil on peale kasvamas põlvkond andekaid noori, kelle jaoks on kodustel maastikel toimuvad maailmameistrivõistlused suurepäraseks võimaluseks ennnast realiseerida. Korraldajatena ootame kindlasti ka medalit Eestisse.“
Maailmameistrivõistlustel osalevad 40-50 riigi koondised kõikidelt mandritelt ning viimati Soomes toimunud võistluste järgi oodatakse televisiooni otseülekannete näitamist kümnes riigis Põhjamaadest Ameerika Ühendriikideni. Võistlusradade planeering ning tänapäevane tehnika lubavad ka pealtvaatajail, kelle arv küündis Soomes kümne tuhandeni, võistlusi kohapeal mugavalt suurelt ekraanilt jälgida.