Uudis

,https://orienteerumine.ee/eol/uudised/827.jpg,2013/11/27 00:00:00,827 Üldkogu valis Aasta Tegijaks Tõnis Ermi ja presidendiks Urmas Klaasi”

Vinnis toimunud Eesti Orienteerumisliidu üldkogul valiti traditsiooniliselt möödunud hooaja parimad. Kaalukaima, Aasta Tegija tiitli sai tänavusel rattaorienteerumise MMil Rakveres kaks individuaalkulda ja teatepronksi võitnud Tõnis Erm. Parimaks rogainivõistkonnaks valiti edukalt maailmameistritiitlit kaitsnud vennad Silver ja Rain Eensaar, parimaks suusaorienteerujaks tunnistati Daisy Kudre. Orienteerumisjooksus valiti parimateks naistest Anu Åkerman ja meestest Lauri Sild. Selgitati välja ka parima korraldusega võistlus, milleks osutus Rakvere orienteerumisklubi poolt läbi viidud rattaorienteerumise MM.
Üldkogul toimusid ka Eesti Orienteerumisliidu uue presidendi ja juhatuse valimised järgmiseks kaheks aastaks. Presidendiks valiti tagasi Urmas Klaas, juhatuse liikmeteks lisaks presidendile veel Karli Lambot, Sixten Sild, Mihkel Järveoja, Piibe Tammemäe, Eduard Pukkonen, Marek Karm, Peep Otstavel ja Aleksandr Šved.
Eesti Orienteerumisliidu tähtsaimateks eesmärkideks lähiaastatel on terve rea rahvusvaheliste tiitlivõistluste korraldamine – juunioride ja veteranide MM ning noorte EM suusaorienteerumises 2014.a. Põlvas, veteranide MM orienteerumisjooksus 2016.a. Tallinnas ning orienteerumisjooksu MM 2017 Otepääl.