Uudis

Kenny Kivikas MM-il esmakordselt 30 parema seas

Kenny Kivikas MM-il esmakordselt 30 parema seas

Orienteerumise MM-il Šotimaal jagati pühapäeva õhtul sprindirajal välja esimesed individuaalmedalid. Eestlastest olid võistlustules 45 parema seas Evely Kaasiku ja Kenny Kivikas.
Naiste seas purustas päev varem Taani võistkonna sprinditeates võidukalt finišisse toonud Maja Alm ka täna konkurentide igasuguse vastupanu meeletu tempoga, millele võrdväärset ei olnud kellelgi vastu panna. Linnulennult 3,8 km pikkusel rajal Forres’i väikelinna tänavatel ja parkides oli tema võiduaeg 13:32.5. Hõbemedal läks üllatajale Ukrainast, Nadja Volõnskale ajaga 14:12.3 ja pronksi sai eilegi Venemaa võistkonna kolmandana finišisse toonud Galina Vinogradova ajaga 14:24.5.
Evely Kaasiku tulemuseks oli 35. koht ajaga 16:09.8. Evely ise oli enda sooritusest ilmselgelt häiritud: „Kehvasti läks! Viimasel hetkel enne starti tuli võistlusnärv sisse ning ma ei suutnud enam kaardilugemisele keskenduda. Jooksin korduvalt õigetest ärapööramistkohtadest mööda. Vastupidiselt ootustele olin füüsiliselt valmis ja tehniliselt rabe.“ Ülehomsele lühirajale vaatab Evely siiski optimistlikult: „Metsas on mul teine minek!“.
Meeste seas oli konkurents kõrgetele kohtadele kordades tihedam. Kiireimaks meheks osutus seekord kahekordne Euroopa sprindimeister, rootslane Jonas Leandersson, kelle aeg 4,1 km pikkusel rajal oli 13:12.1. Hõbeda sai šveitslane Martin Hubmann (13:14.0) ja pronksi rootslane Jerker Lysell (13:16.6).
Kenny Kivikas tegi oma senise karjääri parima soorituse tippkonkurentsis ja jõudis tiitlivõistlusel esimest korda 30 parema hulka. Täpselt 1-minutine kaotus võitjale andis 27. koha. Kenny kommenteeris enda sooritust naeratus näol: „orienteerumistehniliselt oli see minu elu parim sooritus, millega olen võrdlemisi rahul. Füüsiliselt oli hiljuti läbi põetud haiguse tõttu raske.“ Kenny sõnul läks ta rajale avatud meelega: „Ma ei planeerinud kodus selles maastikule ühtegi rada. Teadsin, et saan hakkama, ükskõik, milline rada ees ootab!“
Esmaspäev on MM-il puhkepäev, teisipäeval võisteldakse lühirajal. Eestlastest on stardis Timo ja Lauri Sild, Evely Kaasiku ja Annika Rihma.