Uudis

MM-i lühirajal Lauri Sild 13., kolm eestlast 30 parema seas

MM-i lühirajal Lauri Sild 13., kolm eestlast 30 parema seas

MM-võistlustel Šotimaal võisteldi teisipäeval lühirajal. Eestist olid stardis Evely Kaasiku, Annika Rihma ning Timo ja Lauri Sild.
Maastik meenutas oma pinnavormidelt ja läbitavuselt vägagi Baltimaid. Evely Kaasiku koges kohe raja alguses probleeme ümberkohanemisega eelmiste päevade sprintidest: „Mul ei õnnestunud raja esimeses pooles kuidagi kohaneda õige kaardilugemisrütmiga, olin endiselt sprindilainel. Raja lõpuosas hakkas töö kaardiga laabuma ja enne homset teatejooksu olen jälle optimistlik,“ kommenteeris ta ise. Täna tulemuseks 44. koht.
Annika Rihmal tuli samuti rinda pista orienteerumistehniliste probleemidega, mis põhjustasid kokku 4-5 minuti jagu vigu. Hea jooksukiirus lubas kokkuvõttes siiski jõuda viimasena 30 parema sekka. Annikal on nüüd veel ees start tavarajal.
Naisteklassis läksid kõik medalid Põhjamaadesse, kuld tiitlikaitsjast Annika Billstamile ja pronks Emma Johanssonile Rootsi ning hõbe Merja Rantanenile Soome.
Meeste 6,2 kilomeetrisel rajal oli konkurents väga tihe ja lõpuprotokollis olid esimesed 7 meest 46 sekundi sees. Oma viienda MM-kulla teenis kogenud šveitslane, 32-aastane Daniel Hubmann, kes edestas kolme sekundiga üllatusmeest, prantslast Lucas Basset’d ja 13 sekundiga rootslast Olle Boströmi. Parimaks eestlaseks oli täna mulluse MM-i kuues, seekord 13. kohaga lõpetanud Lauri Sild. „Tehniliselt tegin peaaegu puhta soorituse, aga jooksukiirus ei oleks täna 10. kohast enamat lubanud,“ analüüsis mees ise. Timo Sild jooksis raja avakolmandiku noorema vennaga võrdselt, tegi siis 1-minutilise vea ja jooksis edasi jälle vennaga samas tempos. See andis tulemuseks 27. koha. Tegemist on küll tema senise karjääri parima kohaga MM-i lühirajal, kuid rahuldust see mehele ei pakkunud: „Nädalapäevad enne MM-i tehtud testjooks näitas, et olen füüsiliselt elu parimas minekus, kuid nüüd tundsin rajal nagu mulluselgi MM-il, et oodatud minekut ei ole. Ei oska esialgu arvata mis võib sellise vormilanguse taga olla, loodan et homseks teatevõistluseks on seis parem“.
Teatejooksudes stardivad Elo Saue, Sigrid Ruul ja Evely Kaasiku ning Sander Vaher, Lauri Sild ja Timo Sild.