Uudis

Eesti mehed näitasid rattaorienteerumise Balti MV-l kõrget taset

Eesti mehed näitasid rattaorienteerumise Balti MV-l kõrget taset

Möödunud nädalavahetusel toimusid Elvas Eesti ja Baltimaade Meistrivõistlused rattaorienteerumises. Tiitleid jagati lühiraja ja tavaraja distantsidel. Ühtlasi oli tegemist traditsioonilise Eesti rattaorienteerumise esivõistlusega BikEST, mille programmi kuulus ka sprindi distants. Osavõtjaid oli lisaks Baltimaadest veel Venemaalt ja Soomest.
Lühirajal võtsid Eesti mehed koguni kolmikvõidu. Eesti ja Baltimaade meistriks krooniti Tõnis Erm ajaga 55:35, kes edestas vaid 20 sekundiga oma esimese rattaorienteerumise Eesti Meistrivõistluste medalikoha saanud Priit Poopuud. Kolmandale kohale sõitis veel poolel distantsil liidrikohal olnud Taaniel Tooming, kes kaotas võitjale vähem kui minutiga. Koondise liider Lauri Malsroos pidi eksimuste tõttu leppima alles kuuenda kohaga. Naiste konkurentsis hõivasid poodiumi leedulannad. Võitis Algirda Zaliauskaite. Eesti Meistrivõistluste esikolmik oli Ingrit Kala, Eleri Hirv ja veel juuniorideealine Doris Kudre. Juunioride klassis tulid lühirajal Eesti meistriteks Märten Henrik Pais ja Jonne Rooma.
Sarnaselt lühirajale vormistasid Eesti mehed ka tavarajal kolmikvõidu nii Eesti kui Baltimaade Meistrivõistluste arvestuses. Meistritiitlid võttis võimsa eduga Lauri Malsroos ajaga 1:32:39. Tõnis Ermil kogunes kaotust üle kuue minuti ning tuli teisele kohale. Kolmanda koha saavutas taas Taaniel Tooming. Ka tavarajal saavutasid Leedu naised kolmikvõidu ja teise Baltimaade meistritiitli sai Algirda Zaliauskaite. Eesti Meistrivõistluste arvestuses võitis Eleri Hirv ligi nelja minutilise eduga. Teiseks tuli esmakordselt Eesti Meistrivõistluste poodiumile tõusnud Mari Kaseväli ning kolmandaks Mariann Sulg. Juunioride klassis tulid tavarajal Eesti meistriteks Rimmo Rõõm ja Jonne Rooma.
Kolme võistluspäeva summas võitis Lauri Malsroos, Tõnis Ermi ja Taaniel Toomingu ees. Naistest võitis leedulanna Algirda Zaliauskaite. Eesti rattaorienteerumise koondisel ootab juba juuli viimasel nädalal aasta tähtsaim jõuproov, Maailmameistrivõistlused Portugalis. Eesti peamine medalilootus on Lauri Malsroos, kes on maailmakarika punktitabelis kõrgel kolmandal kohal./M.Karm/