Uudis

Annika Rihma saavutas Maailmamängude lühirajal 20.koha

Annika Rihma saavutas Maailmamängude lühirajal 20.koha

Maailmamängude orienteerumisvõistluste teise medalialana joosti lühiraja võistlus, mis toimus Wroclawi lähistel Trzebnica väikelinna ümbruse maastikel.
Orunõlvadel ja kohati suhteliselt halva nähtavuse ning läbitavusega maastikul tuli naistel läbida 5,2 km, 23 KP-ga ja 210 tõusumeetriga rada. Tasavägises kullaheitluses saavutas võidu Helena Jansson Rootsist ajaga 34.44. Napi 3 sekundiga kaotas talle Natalia Gemperle Venemaalt. Pronksmedali võitis Sabine Hauswirth Šveitsis ajaga 35.54. Eesti naised oli lühirajal veidi edukamad kui sprindis. Annika Rihma saavutas 20.koha, aeg 40.21 ja Evely Kaasiku 22.koha ajaga 41.42. Annika enda arvamus võistluse kohta oli, et suutis oma jooksu ära teha ja on suhteliselt rahul. Evely Kaasiku ei olnud rahul võistluse esimese osa läbimisega, kus ei kasutanud sellel maastikul efektiivsemalt toimivaid orienteerumisvõtteid ja see tõi kaasa ebakindlust ja ajalist kaotust. Raja teise poole läbimine oli juba sujuvam.
Meeste 6,4 km, 30 KP ja 290 tõusumeetriga rajal läks kaksikvõit Šveitsi. Esikoha võitis eelmiste Maailmamängude kolmekordne kuldmedalivõitja Matthias Kyburz ajaga 34.05. Hõbemedal kuulus Florian Howaldile 34.43 ja pronksi võitis Vojtech Kral Tšehhist ajaga 35.20. Eesti meestelt täna head tulemust ei tulnud. Kenny Kivikas alustas küll hästi ja oli esimeses vaheajapunktis heal positsioonil, ent siis tegi kaks selget orienteerumisviga ning langes võistlejaterivi teise poolde ja lõpptulemuseks jäi 28.koht, aeg 40.40. Kristo Heinmann võttis rajal vale KP ja tema tulemus tühistati.

Homme on Maailmamängude viimase orienteerumislana kavas sprinditeade segavõistkondadele.

Maailmamängudest teevad otseülekanded Olympic Channel www.olympicchannel.com , Maailmamängude kanal
www.theworldgames.org/channel ja LiveOrienteering https://liveorienteering.com/#/event?id=5110

Orienteerumisvõistluste online jälgimine http://liveresultat.orientering.se/

Fotol Annika Rihma (foto autor Reigo Teervalt).

Paul Poopuu
Eesti Orienteerumisliit