Uudis

Noorte EM-i sprindis Teele Telgma 20. ja Kaarel Vesilind 29.koht

Noorte EM-i sprindis Teele Telgma 20. ja Kaarel Vesilind 29.koht

Bulgaaria põhjaosas, Veliko Tarnovo linnas algasid täna Euroopa noorte meistrivõistlused orienteerumises. Eesti koondis on seekord kohal 14 noorega.

Esimeseks võistlusdistantsiks oli sprint muistses Tsarevetsi kindluses. Rada oli füüsiliselt raske ja nõudis sportlastelt täpset kaardilugemist.

Eestlaste parima tulemuse tegi N18 klassis võistlev Teele Telgma, kes jooksis välja 20.koha.
Teele kommentaar tänase võistluspäeva kohta: “Enne jooksu olin teadlik oma tagasihoidlikust jooksuvormist, mis oli tingitud mitme kuu pikkusest vigastusest. Seepärast suhtusin võistlusesse küllaltki realistlikult ning võtsin eesmärgiks teha võimalikult enesekindla ja määrustepäraselt läbitud jooksu. Tänu vigastusele oli mul palju aega tegeleda oma mentaalse poole ja antud maastiku õppimisega, tänu millele olin võistlusteks vaimselt valmis. Viisin oma plaani ellu küll 15-20sekundilise veaga, kuid olen ikkagi super õnnelik, et suutsin end konarlikule hooaja algusele vaatamata maksimaalselt realiseerida.”

Noormeestest tegi parima tulemuse 29.kohal lõpetanud Kaarel Vesilind M18 klassis. Kaarli kommentaar: “Korralik, viisakas sooritus. Tegin oma töö ära.”

M16 klassis oli eestlastest parim Ragnar Rooba ja N16 klassis Anita Laanejõe.
Tänased tulemused leitavad: http://eyoc2018.eu/sprint/

Homme võtavad noorsportlased üksteisega mõõtu tavarajal. Startide algus 10:00.