Uudis

Karjalaskevõistluse võitsid Ats Sõnajalg ja Margret Zimmermann

Orienteerumisjooksu hooaja avavõistluseks Eestis on juba aastaid Võru klubi poolt korraldatav Karjalaskevõistlus, mis tänavu toimus Võru vallas Umbsaares. Suviselt sooja ja päikesepaistelist ilma nautisid ligi 300 orienteerumissõpra üle Eesti.

Meeste ja naiste põhiklassid startisid ühisstardist. Meeste võistlus oli vaatamata raja pikkusele (12 km) väga pingeline viimaste meetriteni. Kogu võistluse vältel juhtinud Ats Sõnajalg (Harju OK) tundis pidevalt endale kuklasse hingamas kolmikut Kaarel Hendrik Zernant (OK Ilves), Reimo Liiv, Hannes Poolamets (mõlemad Tammed). Pinge säilis finišini välja, kuid tugeva lõpuspurdiga suutis Sõnajalg hoida liidrikohta lõpuni. Võiduajaks oli 1.13.53. Zernant jäi maha 4, Liiv 10 ja Poolamets 15 sekundiga.

Naiste seas läks Margret Zimmermann (OK Kape) oma teed juba distantsi avakolmandikul ja võitis 10,7 km pikkusel rajal ajaga 1.23.35. Teise koha heitluses vahetasid rajal mitu korda positsioone Kristel Kõivo (OK Peko) ja Triin Jäädmaa (OK Võru) ja otsustavaks said alles raja viimased meetrid, kus finišijoon tuli spurtijatele enne vastu kui Jäädmaa Kõivost mööda oleks jõudnud. Kõivole teine koht ajaga 1.29.00 ja Jäädmaale kolmas ajaga 1.29.01.