Uudis

Eesti meistrid tavarajal on Evely Kaasiku (OK JOKA) ja Timo Sild (OK Võru)

Eesti meistrid tavarajal on Evely Kaasiku (OK JOKA) ja Timo Sild (OK Võru)

Orienteerumisjooksu tavaraja Eesti meistrid 2020 selgusid 5. septembril Avo Veermäe esmakaardistatud alal Karula rahvuspargi serval Soolamägedes.

Naiste 9,5km rajal favoriidi koormat kandnud Evely Kaasiku (JOKA) oma jooksuga pöidlahoidjatele pettumust ei valmistanud, ta jõudis viimasena startinuna finišisse teise N21 klassi jooksjana, edestades mäekõrguselt oma konkurente.
"Põnev oli, kohati oli ootamatuid läbitavuse momente, aga selle eest oli hea orienteerumine."

Üllatust oma poolehoidjatele pakkus aga esimesena N21E rajale startinud ning kogu raja üksi liikunud Eesti suusaorienteerumise esinumber Daisy Kudre (Värska OK Peko), kes hõbedale tulles tõusis esmakordselt orienteerumisjooksu Eesti MV naiste põhiklassis pjedestaalile. Daisy Kudre peaeesmärk on eeloleval talvehooajal sihitud veebruaris 2021 Käärikul toimuvatele suusaorienteerumise MM-le. Sel suvehooajal vaid kahel korral metsa orienteerumistrenni jõudnud Daisy suutis enda sõnul teha täna tehnilise soorituse, mis ületas ta tavapärast taset, tõmmates pidurit seal, kus vaja, et vältida suuremaid eksimusi.
Pronksile jooksis OK Võru esindaja Laura Joonas.

1. Evely Kaasiku OK JOKA 1:16:00
2. Daisy Kudre Värska OK Peko 1:23:57 (+7:57)
3. Laura Joonas OK Võru 1:26:31 (+10:31)

Meeste põhiklassi 15,0 km rajal jagasid kirkamad medalid omavahel OK Võru esindavad vennad Sillad, kellest vanem, Timo Sild võitis 2.46 eduga noorema venna Lauri ees.
Timo Silla sõnul on Soolamäed tõeliselt lahe maastik ja on väga vahva, et Eestis leidus veel sellist kaardistamata ja tõsist väljakutset pakkuvat maastikku.
Lauri Sild hindas, et tema tänane lihaskonditsioon ei olnud täielikult taastunud eelmisel nädalavahetusel toimunud Eesti MVtest sprindis, öisel tvarajal ja sprinditeatest.
Kolmandale kohale jooksis Kristo Heinmann Värska OK Pekost, kelle sõnul oli temalgi täna füüsiliselt tunduvalt kehvem päev kui tal varasematel võistlustel on olnud. "Rada oli korralik orienteerumissooritus. Jään medaliga igati rahule, arvestades, kes kõik täna stardis olid."

1. Timo Sild OK Võru 1:33:11

2. Lauri Sild OK Võru 1:35:57 (+2:46)

3. Kristo Heinmann Värska OK Peko 1:41:35 (+8:24)

Juunioride kiireimaid olid Mari Linnus (Värska OK Peko) ja Kaarel Vesilind (SRD SK).

Foto: Sander Lembra

Tulemused ja GPS jälgimine: