Uudis

Kultuuriministeerium toetab suusaorienteerumise MMi korraldamist tänavu 40 000 euroga.

Kultuuriministeerium toetab suusaorienteerumise MMi korraldamist tänavu 40 000 euroga.

Kultuuriministeerium jagas Eestis toimuvatele rahvusvahelistele spordisündmustele üle 800 000 euro, sellest Eesti Orienteerumisliidule suusaorienteerumise MMi korraldamiseks jagus koguni 40 000 eurot.
Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik Margus Klaan rõhutas pressiteates, et iga rahvusvaheline võistlus, mida õnnestub sel aastal korraldada, on suur au ja vastutus nii korraldajatele kui ka riigile ning avaldas lootust, et rahvusvaheliste võistluste korraldamine Eestis annab meie sportlastele olulise koduväljaku eelise heade tulemuste saavutamiseks ning aitab kaasa Eesti kui väga hea võistluste korraldaja kuvandi hoidmisele.

Peko Eliidi jaanuarikuu uudiskiri on samuti pühendanud artikli lähenevatele tiitlivõistlustele. Peakorraldaja Raul Kudre kinnitas, et suusaorienteerumise MMi korraldus on täies hoos. Samuti ei ole hetkel korraldajatel väga suurt muret lumeoludega, sest Käärikul on juba korralik lumekate maha sadanud ning ilmaprognoos lubab lisa, küll aga teeb tõsiseks kõik COVID-iga seonduv.

21. jaanuari usutluses ERRi spordireporter Johannes Vedruga selgitas MMi peakorraldaja Raul Kudre olukorda järgmiselt: "Situatsioon [viiruspandeemiaga] on keeruline, aga hea on see, et praegu on eelregistreerunud juba 17 riigi sportlased. See on küll kolm riiki vähem kui eelmisel aastal, aga mul on väga hea meel olnud kuulda, et kohale plaanitakse tulla lausa koroonaviiruse kiuste."

Kudre sõnul saavad Käärikul toimuva võistluse rajad olema igati MMi väärilised. "Isegi kui Eestis ei ole suuri mägesid ja maastik on pigem natuke lihtsam, siis ei tasu siia mütsiga lööma tulla", hoiatab Kudre. Peale selle, et võistlus saab olema ühel Eesti huvitavamal suusaorienteerumismaastikul, kuhu plaanitakse sisse sõita maailmameistrivõistluste tasemel suusaradade võrgustik, on rajameistriks rattaorienteerumise paremikku kuulunud ja ka suusaorienteerumisega tegelenud Tõnis Erm, kellele selline vastutus ei ole võõras, sest Erm oli ka 2017. aastal Eestis peetud orienteerumisjooksu MMi üheks rajameistriks.

Eelmisel aastal alanud suusaorienteerumise MMi ettevalmistustöid toetas Kultuuriministeerium 2020. aastal 20 000 euroga.

Viited:
https://www.kul.ee/et/uudised/spordivaldkonna-toetused-voimaldavad-korraldada-olulisi-rahvusvahelisi-sundmusi
http://avaleht.peko.ee/wp-content/uploads/2021/01/uudiskiri-jaanuar-2021.pdf
https://sport.err.ee/1608081181/eol-otsib-jooksuorienteerumise-koondise-peatreenerit-siiani-null-avaldust