Uudis

MMi lühiraja finaali jõudsid neli eestlast kuuest
Eestlastest jõudis parima kohaga finaali Timo Sild, kes oli oma eeljooksus kuues.

MMi lühiraja finaali jõudsid neli eestlast kuuest

Orienteerumisjooksu MM-võistluste kolmanda võistluspäeva hommikul Tšehhis selgitati õhtusesse lühiraja finaali pääsejad. Eesti koondise eest läksid võistlustulle Heino Ollin, Lauri Sild, Timo Sild, Kerstin Uiboupin, Marianne Haug ja Evely Kaasiku. Finaalipääsuks oli igaühel vaja olla oma eeljooksus 15 parema seas.

Eeljooksu rajad kulgesid väga mägisel ja kivisel maastikul, mis pani tõsisele proovile nii osalejate füüsise kui ka navigeerimisoskuse. Eesti meestest tagasid endale finaalikoha Timo Sild ja Lauri Sild, kes said oma eeljooksus vastavalt 6. ja 11. koha. Kaotused eeljooksude võitjatele olid vastavalt 3.11 ja 4.24.

Heino Ollin sai samuti hakkama igati tasemel sooritusega, kuid tegi rajal ühe saatusliku vea, millega kaotas tervelt 7 minutit. Tulemuseks 25. koht, finaalikohast jäi teda lahutama 5 minutit ja 10 sekundit.

Eesti naistest said finaali Evely Kaasiku, kes oli oma eeljooksus 9. (+6.17) ja Marianne Haug, kes oli 15. (+4.28). Kerstin Uiboupin sai 19. koha (+8.20), finaalikoht jäi temast 1 minuti ja 11 sekundi kaugusele.

Orienteerumise suurriikide koondised ei vääratanud ja finaali jõudsid kõik Norra, Rootsi, Soome, Šveitsi, Tšehhi, Prantsusmaa ja Venemaa esindajad.

Täielikud tulemused: https://eventor.orienteering.org/Events/ResultList?eventId=7061&groupBy=EventClass