Uudis

Eestlased korraldasid kodusel rogaini EM-il auhinnalaua suurpuhastuse

Eestlased korraldasid kodusel rogaini EM-il auhinnalaua suurpuhastuse

Otepää ümbruses toimunud rogaini Euroopa meistrivõistlustel jättis Eesti koondis põhidistantsi üheksast medalist koju koguni kaheksa.
Laupäeva keskpäeval alanud ja täna lõppenud EM-i põhivõistlus ehk 24 tunni rogain tõi võõrustajatele täistabamuse. Kahes võistlusklassis võideti kõik medalid, väikese iluveana loovutati vaid naiste konkurentsis ukrainlannadele pronksikomplekt.
Meestest krooniti kolmandat korda järjest Vana Maailma parimateks Sander Linnus ja Timmo Tammemäe. Nad edestasid pingelises duellis Sander Mirmet ja Riivo  Rooset ning Mehis Muru ja Martin Vilismäed.

Foto: Aldis Toome (Meeste võitjad: Timmo Tammemäe ja Sander Linnus)

Segatiimide arvestuses moodustasid esikolmiku Ain Fjodorov – Reeda Tuula-Fjodorov, Viljar Grauen – Anneken Lember – Neeme Loorits ja Tõnis Piirisild – Pille Vinne.
Naiste põhiklassi võistluses võitsid kulla Hannula-Katrin Pandis ja Piibe Tammemäe ning hõbeda Mariann Sulg ja Maris Terno, loovutades pronksi Ukraina esindajatele Olga Tšeberahhale ja Olena Dotsenkole.
Pingutuse raskusest annab tunnistust, et meeste võitjad läbisid ööpäeva jooksul maastikul orienteerudes ühtekokku 148 km, parim segavõistkond 140 km ja naiste kulladuo 114 km.
Lisaks jäi Eestisse veel seitse EM-tiitlit: meesjuunioridest (alla 23 a.) tõusid kõrgeimale aujärjele Andres Rõõm ja Marten Soeson, juunioride segatiimidest Britta Ploompuu, Sander Pritsik ja Jaan Viirmann, veteranide (alates 40 a.) segatiimidest Ain Fjodorov ja Reeda Tuula-Fjodorov, naisveteranidest Airi Alnek ja Marje Viirmann, superveteranide klassis (alates 55 a.) meestest Eduard Pukkonen ja Jaak Väärsi, naistest Airi Alnek ja Marje Viirmann ning ultraveteranide (alates 65 a.) segapaarides arvestuses Sulev Kuiv ja Ene Sulg.
Foto: Reigo Teervalt. (Segatiimide võitjad: Ain Fjodorov ja Reeda Tuula-Fjodorov)
Üldse mängus olnud 15 kuldmedalist võitis võõrustajate koondis koguni kümme ning 45 medalist üle poole ehk 23. Kui lisada laupäeval peetud 6 tunni avatud rahvarogain, oli Otepää mitmekesisel ja 250 km2-il laiunud maastikul stardis 15 riigi enam kui pooltuhat sportlast.
Eesti võõrustas rogaini tiitlivõistlust neljandat korda: 2008. aastal peeti Karulas MM ning 2005 Nõval ja 2014 Oraval EM. Seekordse EMi korraldasid MTÜ Seiklushunt ja Eesti Orienteerumisliit.
 
Võistluse koduleht: https://seiklushunt.ee/erc21/
Lisainfo:  
Arvi Anton
võistluse peakorraldaja
Tel 53332456
Foto: Raigo Teervalt. (Naisteklassi võitjad: Hannula-Katrin Pandis ja Piibe Tammemäe)