Uudis

Daisy Kudre võitis veenva ülekaaluga oma järjekordse Eesti meistritiitli
Naiste esikolmik lühirajal 1.Daisy Kudre,2.Doris Kudre,3.Epp Paalberg_foto_Reigo Teervalt

Daisy Kudre võitis veenva ülekaaluga oma järjekordse Eesti meistritiitli

Käärikul toimusid laupäeval Eesti meistrivõistlused suusaorienteerumise lühirajal. Suurepärast talveilma ja kvaliteetseid radu nautisid ligi 200 osalejat. Eesti koondise liikmed saabusid Käärikule otse Euroopa meistrivõistlustelt Bulgaarias, kuid tõestasid vaatamata reisiväsimusele oma paremust koduste konkurentide ees.

Naiste 6,3 kilomeetrisel rajal oli aasta eest Käärikul kahekordseks maailmameistriks kroonitud Daisy Kudre edu oma noorema õe Dorise (mõlemad OK Peko) ees veenev – ajad vastavalt 31.45 ja 35.23. Kolmandaks tuli Epp Paalberg (Rakvere OK) ajaga 37.50.

Daisy Kudre: “Jõudsin Eestisse tänase kuupäeva sees ja seljataga on neli järjestikust võistluspäeva EM-il. Tundsin seepärast enne starti ennast väsinuna, kuid rajal see kõik ununes, sest rada pakkus mitmekülgset väljakutset. Ma ei teinud täna veatut sooritust, aga mu eksimused ei olnud kuigi suured. Oli väga põnev võistlus.”

Meeste põhiklassis pakkus päeva üllatuse eeldatav favoriit, koondise esinumber Mattis Jaama (OK Peko), kes läbis raja küll parima ajaga, kuid avastas alles finišis, et oli stardikiirenduse tuhinas raja esimese kontrollpunkti vahele jätnud ja seepärast tulemust kirja ei saanudki. Oma esimese individuaalse Eesti meistritiitli võitis Kevin Hallop (OK Peko), kelle aeg 7,4 kilomeetrisel rajal oli 39.28. Hõbeda teenis Kaarel Vesilind (OK Ilves) ajaga 41.20 ja pronksi Sander Pritsik (Rakvere OK) ajaga 43.44.

Juunioridest tulid Eesti meistriteks Birgit Rõõm (OK Ilves) ja Jürgen Joonas (OK Võru/Võru Spordikool).

Täielikud tulemused: https://peko.ee/emv2022/lyhi/results/web/index.htm