Uudis

Daisy Kudre Schnyder kaitses MM-tiitlit, esikolmik ühes sekundis!
Daisy Kudre Schnyder maailmameistrina pjedestaalil. Foto: Doris Kudre

Daisy Kudre Schnyder kaitses MM-tiitlit, esikolmik ühes sekundis!

Põhja-Soomes, Kemis täna alanud täiskasvanute MM-võistlustel suusaorienteerumises oli avadistantsiks sprint, kus tiitlikaitsjana läks rajale Daisy Kudre Schnyder.

Naiste 3.3 km pikkusel rajal püsisid stardist finišini kuldmedali konkurentsis Daisy Kudre Schnyder, soomlanna Salla Koskela ja rootslanna Anna Magdalena Olsson. Neist kolmest esimesena startinud Daisy Kudre Schnyder pidi pärast enda väga head sooritust läbi elama kahe konkurendi närvesöövad finišeerimised, sest vaheaegade põhjal võis neilt eeldada väga konkurentsivõimelisi aegu. Lõpplahendus osutus ülipõnevaks, kuid eestlastele õnnelikuks – mõlemad konkurendid kaotasid tiitlikaitsjale ühe sekundiga ja jäid hõbemedalit jagama. Võiduajaks jäi Daisy Kudre Schnyderi 11.36.

Oma kolmanda maailmameistritiitli võitnud Daisy Kudre Schnyder: “Olin tänaseks hästi valmis ja väga keskendunud. Rajal tuli teha kiireid teevalikuid ja ka mõned lõiked suusaradade vahel. Suutsin oma sõitu hästi kontrollida ja õigel hetkel ennast tagasi hoida kui tundsin liigse kiirustamise ohtu. Mulle on Põhja-Soome maastikud ja rajad alati meeldinud ning tänanegi sobis mulle suurepäraselt.”

Vähem kui minutilise kaotusega said samuti head sõidud teinud Doris Kudre ja Epp Paalberg vastavalt 16. (+0.56) ja 17. koha (+0.57).

Meeste esikolmik oli seekord kolme sekundi sees. Maailmameistriks tulnud soomlane Ville Petteri Saarela võitis ajaga 11.47 ning edestas kaasmaalast Tuomas Kotrot ühe ja rootslast Rasmus Wickbomi kolme sekundiga. Kui naistel mahtus esikümme 43 sekundi sisse, siis meeste 3,9 kilomeetrisel rajal oli esikümme veelgi tihedam – võitjat ja üheksanda koha jagajaid jäid lahutama napid 27 sekundit. Üks nendest üheksanda koha jagajatest oli suurepärase sõidu teinud Eesti koondise liider Mattis Jaama.

Mattis Jaama: “ Eesmärgiks oli teha tehniliselt puhas ja kontrollitud sooritus, mis õnnestus igati hästi. Rada oli kiire ja piisavalt nõudlik. Füüsiliselt tundsin end ka hästi ja hoidsin gaasi täpselt nii palju peal, et pea püsis veel selge ja hoog oli üleval. MM avastardiga võib jääda rahule. Homsel jälitussõidul on stardis vahed väga väiksed – tuleb huvitav võistlus.”

Teiste Eesti meeste kohad: 26. Sander Pritsik (+1.09), 29. Andres Rõõm (+1.16), 46. Rimmo Rõõm (+2.38).

Homme sõidetakse sprindi tulemuste järgi startides jälitussõit.

Täielikud tulemused: https://wsoc2022.com/results/