Uudis

Timo Kudre võitis rattaorienteerumise noorte EM-pronksi!

Timo Kudre võitis rattaorienteerumise noorte EM-pronksi!

Leedu idaosas Ignalinas alanud tänavuste Euroopa meistrivõistluste avaalal – lühirajal võitis suure orienteerumispere võsu Eestile aegade esimese noorte rattaorienteerumise EM-võistluste medali.
16-aastase värskalase algus oli veidi rabe ja paari väiksema eksimuse tõttu oli ta esimeses vaheaja-punktis alles kümnes, kuid väga tugeva sõiduga raja teises pooles suutis ta pingelises medaliheitluses võita pronksi 8-sekundilise varuga ajaga 32.16.
Oma debüüdi rattaorienteerumise noorte tiitlivõistlustel tegid ka alles eelmisel nädalavahetusel orienteerumisjooksu Balti meistrivõistlustel osalenud mitmekülgsed noorsportlased – Eesti o-jooksu ja suusa-o koondisesse kuuluvad Renno Merenäkk ja Chris Marcus Krahv, kes saavutasid täna 18. ja 25. koha.
Noormeeste seas tuli Euroopa meistriks soomlane Eemil Koskinen (30.26) ja hõbemedali võitis prantslane Augustin Leclere (31.26).
Meesjuunioride seas saavutas eestlastest samuti kõrge – 7. koha Mihkel Mahla. Endast 2 aastat vanemate konkurentidega heideldes on Mihklil enda sõnul varu veel nii o-tehnilises kui füüsilises pooles ning esikuuikust jäi teda täna lahutama 49 sekundit (aeg 44.49).
Vahepealsete koroona-aastate tõttu oma suurvõistluste debüüti oodanud Raul Viitmaa saavutas oma elu esimesel tiitlivõistluste stardil meesjuunioridest 21. koha.
Meesjuunioride seas läks kuld 2-sekundilise eduga Hannes Hnilicale Austriast (40.57), hõbemedali võitis Timothy Blot Prantsusmaalt ja pronksi Sverre Rojgard Rootsist (42.51).
Tulemused: https://eventor.orienteering.org/Events/ResultList?eventId=7462&groupBy=EventClass
Margus Hallik
Eesti rattaorienteerumis koondise treener-esindaja