Uudis

Lauri Malsroos võitis rattaorienteerumise MM-sprindis pronksmedali!
2022 Ratta-o MM-sprindi lille-tseremoonia_Lauri Malsroos_pronks_Foto Margus Hallik

Lauri Malsroos võitis rattaorienteerumise MM-sprindis pronksmedali!

LAURI MALSROOS VÕITIS RATTAORIENTEERUMISE MM-SPRINDIS PRONKSMEDALI!
Täna Falunis jätkunud rattaorienteerumise maailmameistrivõistlustel jõudis Lauri Malsroos viie-aastase vaheaja järel taas MM-võistluste medalivõiduni. Kogenud 36-aastasele eestlasele on see karjääri 11. tiitlivõistluste medaliks.
Väga tugeva lõpuga võitis 9,3 km pikkusel sprindirajal napi 2-sekundilise eduga oma karjääri kuuenda MM-kulla tšehh Krystof Bogar (aeg 24.29). Käesoleval MM-il juba lühiraja võitnud tšehhi tugevust näitab asjaolu, et tema auhinnakapis on puhta mägirattasõidu MM-i teatemedal ning mägirattasõidu MK-sarjas on tema parimaks tulemuseks 13. koht sprindi väljalangemis-sõidust.
Hõbemedal kuulus samuti tšehhi koondislasele Vojtech Stransky´le, kes võistlust pikalt juhtides pidi oma liidrikoha loovutama alles viimasel paarisajal meetril.
Varasemalt kahel korral sprindis Euroopa meistriks (2015 ja 2019) tulnud ning sprindidistantsil ka oma pika ja eduka karjääri jooksul MM-hõbeda (2013) ja kaks pronksi (2015 ja 2017) võitnud Lauri ei olnud täna finišeerides aga oma sõiduga sugugi rahul.
Võistluse algusosas ajas ta segi kontrollpunktid 3 ja 5 ning kolmandasse kontrollpunkti jõudes ei teinud ta seal kohe märget. Väikese segadushetke tõttu oli ta esimeses vaheaja punktis alles kümnes, kaotades liidrile 26 sekundit.
Lisaks ei saanud ta ka kaardivahetuses kohe esimesel katsel kaarti sõidult vahetatud ning alles väga tugeva raja teise poolega sõitis ta liidri vastu 11 sekundit tagasi. Finišis arvas pronksivõitja, et täna oli väga reaalne võimalus ka võita ja kahju oli kahes kohas kokku veidi rumalasti kaotatud paarikümnest sekundist, sest kullast jäi seekord puudu vaid 15 sekundit.
Kokkuvõttes eestlaselt siiski väga suurepärane sõit ning Lauri kommenteeris ise oma sooritust järgnevalt: „Medal on siiski medal! Ja hea tõdeda, et kõigest hoolimata olen jätkuvalt tippkonkurentsis.“ Tänase medalivõidu ja kolmanda koha punktidega tõusis Lauri tänavuses MK-sarjas 5. kohale.
Foto: Margus Hallik – MM-i meeste sprindivõistluse lilletseremoonia Faluni suusaareenil.