Uudis

Rakvere võõrustab sel nädalal Euroopa meistrivõistlusi orienteerumises
Eesti koondis kodusel EM-il. Pildilt puudub Ats Sõnajalg. Foto: Eesti Orienteerumisliit

Rakvere võõrustab sel nädalal Euroopa meistrivõistlusi orienteerumises

Rakvere lähistel Põlula metsades peetakse kolmapäevast pühapäevani tänavused orienteerumise EM-võistlused, kus on kavas kolm medaliala – tavarada, lühirada ja teatejooksud. Juba 2020. aastal toimuma pidanud võistlused on koroonapandeemiast tingitud piirangute tõttu kaks aastat edasi nihkunud. Kuna tegemist on MK-sarja võistlusega, siis on osalemas 31 riiki üle kogu maailma. Registreerunud on 163 meest ja 128 naist.

Võistlused algavad kolmapäeval lühiraja kvalifikatsioonivõistlusega. Nii mehed kui naised on jagatud kolme eeljooksu ja finaalipääsuks tuleb jõuda oma eeljooksus 20 parema sekka. Neljapäeval  võisteldakse medalitele tavarajal, laupäeval lühirajal ja pühapäeval teatejooksudes, televisooni  otseülekandeid on võimalik jälgida ETV2 vahendusel.

Eesti koondise eest asuvad võistlustulle 7 naist ja 8 meest. Naistest Lorely Kõrvel, Kadri Kadakas, Eleri Hirv, Sigrid Ruul, Margret Zimmermann, Evely Kaasiku ja Marianne Haug ning meestest Uku-Laur Tali, Jaagup Truusalu, Heino Ollin, Ats Sõnajalg, Kristo Heinmann, Kenny Kivikas, Lauri Sild ja Timo Sild. Koondise treenerid on Olli-Markus Taivainen ja Elo Saue. Koduseks EM-iks on valmistutud pikalt ja põhjalikult, kuid ootamatuid üllatusi on ikka ette tulnud – maailma edetabelis parima eestlasena 20. kohal olev Timo Sild vigastas ennast kolme nädala eest USA-s Maailma Mängudel nii tugevasti, et terava oksa poolt reide tekitatud sügav haav ei ole siiani lõplikult kinni kasvanud ega põletik täielikult taandunud. EM-il võistlemine on siiski võimalik, kuid vahepealse sunnitud treeningpausi tõttu puudub võistluste eel adekvaatne ülevaade hetke võimetest.

Eesti sportlaste senine parim saavutus EM-võistlustel on meestest 2006. aastal Otepääl Olle Kärneri poolt tavarajal võidetud pronksmedal ning naistest Maret Vaheri poolt 2000. aastal Ukrainas samuti tavarajal saavutatud 6. koht. Teatejooksus on Eesti senine parim EM-il naiskonna viies koht 2014. aastal Portugalis, kui võistkonnas jooksid Liis Johanson, Annika Rihma ja Evely Kaasiku.

Põlula maastikud paistavad silma keerulise reljeefiga ja väga vahelduva, kuid suuremas osas raske läbitavusega. Tihe alustaimestik piirab sageli tugevasti nähtavust ja seetõttu on reljeefilugemine raskendatud.

Võistluste veebileht: https://eoc2022.ee/

Kõik vajalikud lingid võistluste jälgimiseks veebis: https://orienteering.sport/event/orienteering-world-cup-round-2-with-european-orienteering-championships/welcome