Uudis

Haanja võõrustab reedest pühapäevani maailma suusaorienteerujate paremikku
Eesti koondise liider Daisy Kudre-Schnyder. Foto: EOL

Haanja võõrustab reedest pühapäevani maailma suusaorienteerujate paremikku

Käesoleva nädala reedest pühapäevani toimuvad Rõuge vallas, Haanja suusakeskuses kolm Maailma karikavõistluste etappi suusaorienteerumises, kus on osalemas kogu maailma selle ala paremik. Kavas on sprint, jälitussõit ja lühirada. Sprindis ja lühirajal selgitatakse ka välja U23-klassi maailmameistrid.

Võistluste korraldajate esialgse plaani kohaselt pidanuks esimene võistlus toimuma Võru-Kubijal, kuid viimaste päevade sulailmad sundisid ka selle võistluse Haanjasse üle viima, sest Kubija metsas lund napib, Haanja õigustab aga taaskord oma kuulsust Eestimaa lumepoolusena. Samadel päevadel võisteldakse Haanjas ka veteranide MM-medalitele. Seegi võistlus toodi Haanjasse üle pärast seda, kui planeeritud ajal ja kohas Itaalias ei olnud seda lumepuudusel võimalik korraldada.

Võistluste peakorraldaja, orienteerumisklubi Peko juhi Raul Kudre sõnul on Haanja metsade all lund paksult ja selle pärast muretsema ei pea: “Praegu on rajad jäised, ent ilmateade lubab plusskraade, sulailm muudab libisemisolud homseks tunduvalt aeglasemaks. Ilm on väga muutlik, seepärast võtame päev korraga. Kokku tuleb nädalavahetusel erinevate võistluste raames Haanjasse umbes 360 sportlast, rahvast on palju ja melu suur.”

Eesti koondis on reedeses sprindis esindatud kaheksa mehe ja naisega. Koondise vaieldamatuks liidriks on mitmekordne maailma- ja Euroopa meister Daisy Kudre-Schnyder, kes oli käesoleva aasta jaanuarini kaks aastat püsinud maailma edetabeli tipus, kuid langes pärast mõnevõrra ebaõnnestunud MM-võistlusi kolmandaks. Nädala eest toimunud Eesti meistrivõistlustel näitasid sprindirajal väga head vormi ka Doris Kudre ja Kaidy Kaasiku. Eesti meestest on maailma edetabelis kõrgeimal, 26. kohal Mattis Jaama. Eesti meistrivõistlustel jagas ta sprindis teist kohta oma noorema venna Olle Ilmar Jaamaga, kulla võitis nende ees elu parimas hoos olnud Kevin Hallop.

Kõik sprindirajale startivad eestlased nende stardijärjestuses (sulgudes märge U23 klassi arvestuses osalemise kohta):

Naised – Kristel Kõivo, Liis-Marii Kaso (U23), Keidy Kaasiku (U23), Kaidy Kaasiku (U23), Laura Lään (U23), Epp Paalberg, Doris Kudre, Daisy Kudre-Schnyder.

Mehed – Tõnis Laugesaar, Marek Karm, Olle Ilmar Jaama (U23), Chris Marcus Krahv (U23), Timo Kudre (U23), Kevin Hallop, Andres Rõõm, Mattis Jaama.

Eesti koondise treener on Jaanus Teppan ja määrdemeister Erti Paalberg.

Võistluste algus on reedel ja laupäeval kl 10.30, pühapäeval kl 10. Laupävasest ja pühapäevasest võistlusest näitab otseülekannet Postimehe spordiportaal.

Võistluste veebileht: https://wcup2024.peko.ee/