Uudis

Ossi Rasmus Priks sai juunioride maailmameistrivõistluste lühirajal 25. koha.
Ossi Priks JWOC lühiraja finišis. Foto Elo Saue

Ossi Rasmus Priks sai juunioride maailmameistrivõistluste lühirajal 25. koha.

Juunioride maailmameistrivõistluste kolmandal individuaaldistantsil, lühirajal, oli noormeeste 4,8 km 175 tõusumeetri ja 19 kontrollpunktiga rajal kiireim tšehh Jan Strycek ajaga 25.42. Tavarajal viienda koha saanud noormees asus juhtima umbes raja poole peal 12. kontrollpunktis ning jooksis veatult lõpuni. Oma kahele kullale lisaks sai täna hõbemedali Matthieu Bührer Šveitsist (+0.32) ning pronksi võitis norralane Alfred Bjoerneroed (+0.57). Ainult sekundiga kaotas medali Svante Selin Rootsist ning temast omakorda 10 sekundit aeglasem oli Florian Frizen Soomest, kes tegi kiire alguse ja juhtis esimeses vaheajapunktis 11 sekundiga hilisema võitja Stryceki ees. Kuuendaks tuli tavaraja hõbemedallist Zefa Faavae Uus-Meremaalt (+1.14). Protokoll oli tihe: kümnes koht, eilne pronksmedallist Daniel Bolehovsky kaotas vaid 1.35.

Parima eestlaste individuaalkoha neilt juunioride tiitlivõistlustelt jooksis välja Ossi Rasmus Priks, kes sai 25. koha (+2.52). „Tehniliselt sujus hästi, aga mõned väiksed vead tulid lõpupoole ikka väsimuse pealt sisse,“ möönis Eesti parim. „Joosta lõpupoole enam ei jaksanud. Jooksusamm oli olemas, aga väga tönts. Isegi kui tahtsin tempot juurde panna, siis midagi juurde panna ei olnud.“ Siiski usub Priks, et homseks teatejooksuks jäi väike varu talle ikka sisse.

Chris Marcus Krahv, kes tegi esimese kontrollpunktiga ligi 2-minutilise vea, sai seejärel kokku tema taga startinud Joschi Schmidiga (20., + 2.35), püsis šveitslasega koos raja lõpuni ning saavutas 45. koha (+4.29).
Pärtel Külvik (47. koht + 4.36) seevastu oli oma jooksu tehnilise poolega pea täielikult rahul. Ta arvas finisis, et vaid üks umbes pooleteise minuti suurune lohakusviga ehk väike haak tuli sisse. “Füüsiliselt olen aga selgelt teistest poistest aeglasem, kuid usun, et see on väga hea märk homseks teatejooksuks,“ on Tartu noormees tuleviku suhtes optimistlik.
Emil Eensaar sai 79. (+6.27) koha, üleeile tavarajal jalga väänanud ning täna ettevaatlikult jooksnud Olle Ilmar Jaama 151. koha (+16.57). Kokku oli stardiprotokollis 174 noormeest.

Naisjuunioridest kuulus lühirajal tšehhitaridele kaksikvõit: 3,8 km pikkuse 145 tõusumeetri ja 14 KP rajal võitis oma tavaraja kulla kõrvale teise kuldmedali Lucie Dittrichova (24.12). Hõbeda sai Viktorie Skachova (+1:20) ning proksmedalile tuli Alma Svennerud Rootsist (+1:25).

Eesti neidudest kiireim oli Liise Lillelaid, kes saavutas 68. koha (+ 8.28). Kaks eelmist päeva haigusega võidelnud Liise kinnitas, et tehnilise poole pealt jäi ta oma sooritusega päris rahule, ühtegi viga sisse ei tulnud. Küll tegi ta mõne aeglasema etapivaliku vältimaks uhteorge, kuna tundis end füüsiliselt juba raja algusest peale nõrgana. Kokkuvõtvalt kinnitas Lillelaid, et on siiski oma jooksuga rahul.

Maria Eller sai 80. (+10.15), Brigitte Panker 82. (+10.54) ja Mariann Zernant 88. (+11.51) koha. Kokku oli stardiprotokollis 157 naisjuuniori.

Tulemused, GPS jm: https://jwoc2024.cz/en/home/

Homme lõppevad juunioride MM võislused teatejooksudega. Noormehed stardivad Eesti aja järgi kell 10.00, neiud 12.00.