Uudis

50% Eesti koondisest orienteerumise MM-i finaalides

50% Eesti koondisest orienteerumise MM-i finaalides

Tänavused orienteerumise maailmameistrivõistlused, mis toimuvad Ungaris, Miskolci linna ümbruses, algasid eile lühiraja eeljooksudega ja jätkusid täna tavaraja eeljooksudega.
Mõlemal päeval kvalifitseerusid lõppvõistlusele ehk siis 45 parema sekka kolm eestlast kuuest startinust.
Edasipääsuks tuli oma alagrupis jõuda 15 parema sekka.
Tänasel tavarajal olid edukad Markus Puusepp (7.), Olle Kärner (9.) ja Liis Johanson (11.) Edasi ei pääsenud Tiina Laas (22.), Merike Vanjuk (18.) ja Sander Vaher (18.).

Mõned kommentaarid sportlastelt ja treenerilt:
Olle – probleeme on punktide nägemisega maastikul. Sageli on punktikohtadeks lihtsalt koht metsas ja selliste punktide võtmisega on probleeme. Jooksuvõime on OK. Pika raja finaal on hoopis mujal ja ilmselt ka detailiderohkem, mis peaks Ollele ka paremini sobima.
Markus – lühirada oli talle debüüdiks MM võistlustel ning ilmselt ei pidanud närv vastu. Liiga palju algaja sportlase vigu. Täna oli tunne ja minek hoopis paremad. Markus oli täna oma jooksuga rahul. Näha on, et ta on tegelikult heas vormis.
Sander – oli raskusi kohanemisel kaardi mõõtkavaga (1:15000). Kohe raja alguses kahe esimese punktiga 4 minutit viga.
Andreas – tegi lühiraja eeljooksus rahuliku ja kindla soorituse – suurematest vigadest suutis hoiduda. Tasuks finaalikoht!
Liis – täna pidas jooksu normaalseks. Väikesed vead olid aga need ei saanud otsustavaks. Jooksuvõime üle eriti ei kurtnud. Lühiraja eeljooksus ei saanud kontakti kaardiga ning tuli paar suuremat viga, mis maksid ka finaalikoha.
Merike – kurtis täna füüsiliste raskuste üle. Sinna jäi ka finaalikoht. Jookseb lühiraja finaalis!
Annika – lühiraja eeljooksus temaltki rahulik ja kindel sooritus. Ei suutnud küll läbida rada päris puhtalt, aga tundub, et jooksuvõime on OK ja tasuks kindel edasipääs finaali.
Tiina – tehniliselt tugev sooritus, aga füüsilist jõudu ei jätkunud.

Ilmad on siin kuumad, mida leevendavad lehtmetsad, kuhu päike väga intensiivselt sisse ei pääse – senini ilma süüks ei saa midagi panna.

MM-i kodulehekülg www.woc2009.hu

Sixten Sild