Uudis

Draama ja aus mäng orienteerumise MM meeste teatejooksus

Draama ja aus mäng orienteerumise MM meeste teatejooksus

Ungaris, Miskolcis jätkuvatel orienteerumise MM võistlustel oli täna väga dramaatiline meeste teatejooks. Viimases vahetuses esikohal jooksnud Rootsi koondise ankrumees Martin Johansson jooksis mäest alla kihutades endale oksatüüka nii raskelt jalga, et vajas teiste abi. Lähimad konkurendid jäidki rootslast abistama – prantslane Thierry Gueorgiou, norralane Anders Nordberg ja tšehh Michal Smola (pildil) peatusid ja tegid, mis suutsid. Norralane saadeti võistluskeskusesse abi järgi ning teised asusid vigastatut käepäraste vahenditega aitama.

Võistlusel teise teevaliku teinud ja õnnetuspaika mitte sattunud võistkonnad jätkasid võistlust ning maailmameistriks krooniti Šveitsi meeskond (Baptiste Rollier, Daniel Hubmann, Matthias Merz).
Järgmised medalid jagati lõpusirgel – kiireim oli venelane Andrei Hramov, soomlaste ja lätlaste ankrumehe ees. Eesti meeskond koosseisus Markus Puusepp, Olle Kärner ja Sander Vaher lõpetas 10.
kohal. Eesti koondise avavahetuse jooksja Markus Puusepp lõpetas etapi juhtgrupis, saades 14. koha ja kaotades avavahetuse võitjale Dmitri Tsvetkovile 1:14.
Teises vahetuses tõstis Olle Kärner eestlased 6.kohale. Ankrumees Sander Vaher tuli metsast 10.kohal.Ka eestlaste hulgas oli dramaatikat – Sander sattus haiglasse käelaba õmblema. Sander kukkus raja lõpuosas nii õnnetult, et lõhkus päris tõsiselt käelaba – tasuks päris mitu õmblust.

Paremusjärjestus (startis 38 riiki):
1.Šveits(Baptiste Rollier, Daniel Hubmann, Matthias Merz), 2:22.49
2.Venemaa 2:25.13
3.Soome 2:25.16
10.Eesti 2:31.07.
Meeste autasustamisel ei lasknud poodiumile pääsenud võistkonnad endale medaleid kaela riputada, andes sellega märku, et tegelikult ei olnud nemad täna parimad.

Naiste teatejooksus olid teistest paremad Skandinaaviamaad (startis 25 riiki: 1. Norra(Betty Ann Bjerkreim Nilsen, Anne Margrethe Hausken, Marianne Andersen) 2:13.12
2.Rootsi 2:13.29
3.Soome 2:15.29

Eesti naiskond koosseisus Liis Johanson, Merike Vanjuk ja Annika Rihma lõpetas 15.kohaga, aeg 2:47.49.