Uudis

Eesti meistrid tavarajal on Merike Vanjuk ja Olle Kärner

Eesti meistrid tavarajal on Merike Vanjuk ja Olle Kärner

Orienteerumisjooksu prestiižikaimal distantsil, tavarajal selgitati tänavu Eesti meistreid Vastseliinas, varem kaardistamata maastikul. Maastik oli mitmetahuline, pakkudes põnevat väljakutset võistlejate tehnilistele oskustele ja pannes tõsisele proovile nende füüsilise ettevalmistuse.
Rajameistrina oli teinud hea töö meie tänavuse MM-koondise liige, võruke Markus Puusepp.
Naiste põhiklassis käis kogu 7,9 km pikkusel rajal tasavägine rebimine Merike Vanjuki (OK Kape) ja Annika Rihma (OK Kobras) vahel. Lõpuks jäi veidi enam kui minutiga peale Vanjuk, ajad vastavalt 1:01.17 ja 1:02.23.
Väikese vahega oli kolmas Viivi-Anne Soots (Saue Tammed), aeg 1:03.05.
Meeste põhiklassis juhtis raja esimesel kolmandikul tiitlikaitsja ja mullune tudengite maailmameister Sander Vaher (Kaitsejõudude SK), kuid siis tehtud suurem viga langetas ta kolmandaks ja juhtima tõusis tema klubikaaslane ja meie viimaste aastate esinumber Olle Kärner. Juhtohje Olle enam käest ei andnud ja tema edu kasvas raja lõpuosas Vaheri ja samuti väga hea jooksu teinud Peeter Pihli (Saue Tammed) ees ligi neljaminutiliseks. Kahjuks ei soosinud Ollet seekord õnn ja ta väänas lõpukilomeetril nii tugevasti jalga, et pidas katkestamisplaani. Teades aga, et tal on soliidne edu, otsustas ta siiski finishini longata ja järjekordne Eesti meistritiitel 13,5 km pikkusel rajal tuli ajaga 1:29.50. Teise koha sai Peeter Pihl (1:32.26) ja kolmanda Sander Vaher (1:34.11).
Jalavigastus on ilmselt tõsiseks ohuks Olle valmistumisel 14.septembril Võrumaal algavatele sõjaväelaste maailmameistrivõistlusteks, kuid kõik sõltub vigastusest paranemise kiirusest.

Täna selgitati samal kaardil parimaid noorte ja veteranide teatejooksudes.
Mõlema võistluse tulemused OK Võru koduleheküljel www.okvoru.ee.