Uudis

Eesti orienteerumiskoondis võitis Balti meistrivõistlused kindla edu

Eesti orienteerumiskoondis võitis Balti meistrivõistlused kindla edu

Tartumaal Selgisel lõppesid pühapäeval teatejooksudega Balti meistrivõistlused orienteerumises. Üksteiselt võtsid mõõtu Eesti, Läti, Leedu, Valgevene ja Peterburi koondised. Avapäeval oli kavas individuaalne tavarada ja Eestisse jäid võidud kahes võistlusklassis – meestest võitis Olle Kärner leedulaste Jonas Gvildys’e ja Simonas Krepšta ees ja meesjuunioridest (M20) Lauri Sild koondisekaaslase Raido Miti ja läti noormehe Raivo Kivlenieksi ees.
Esikolmikusse jõudsid eestlased veel viies võistlusklassis: N20 – 2. Sigrid Ruul, N18 – 2. Kaia Kivikas, 3. Kerstin Uiboupin, M18 – 3. Rene Post, M16 – 3. Tõnis Laugesaar, N14 – 2. Alina Kramarenko, 3. Marianne Haug.
Esimese päeva järel oli Eestil võistkondlikus arvestuses napp edu Leedu ees ja kõik jäi teatejooksude otsustada.
Kuuest teavõistluse klassist õnnestus eestlastel võtta võit meeste, meesjuunioride ja neidude seas.
Meeste pingelise võistluse otsustas meie kasuks viimasel rajakilomeetril eilne tavaraja võitja Olle Kärner, kes edestas finišis Leedu ankrumeest Simonas Krepšta’t 14 sekundiga. Võidukas võistkonnas jooksid veel Peeter Pihl ja Andreas Kraas. Ka kolmas koht kuulus Eesti meeskonnale, kus jooksid Marek Nõmm, Erkki Aadli ja Sander Vaher.
Meesjuunioride klassis oli Eesti meeskonna – Raido Mitt, Lauri Sild, Kenny Kivikas, ülekaal teisena lõpetanud Peterburi ees koguni üle 8 minuti.
Kuni 16-aastaste neidude klassis tõid Eestile kulla Margret Zimmermann, Triinu Rooni ja Madli-Johanna Maidla.
Naisteklassis olid Kirti Rebane, Maret Vaher ja Merike Vanjuk leedulannade järel kolmandad ja naisjuunioride seas Adele Puusalu, Piibe Tammemäe ja Sigrid Ruul venelannade järel teised.

Võistkondlikus arvestuses sai 1607 punktiga kindla võidu Eesti, teiseks tuli 1466 punktiga Leedu ja kolmandaks 1037 punktiga Peterburi, järgnesid Läti 905 ja Valgevene 484 punktiga.

Järgmisel aastal võõrustab Balti meistrivõistlusi Leedu Orienteerumisliit.