Uudis

Grete Gutmanni hea jooks üliõpilaste MM-il

Grete Gutmanni hea jooks üliõpilaste MM-il

Rootsis toimuv üliõpilaste MM orienteerumisjooksus jätkus sprindivõistlusega. Väga hea jooksu tegi Grete Gutmann, kes 2,6 km pikkusel ja 17 kontrollpunktiga rajal oli seitsmes. Võitjale Anelie Chataingile Prantsusmaalt kaotas Gutmann 42 sekundiga.

Oma jooksuga jäi Gutmann väga rahule. “Raja alguses jooksin veidi tagasihoidlikumalt ja lugesin hoolikalt raja ette. Lõpuosa tuli veidi üllatuslikult maastiku suur muutus, kuid õnneks ei teinud seal ühtegi viga. Enesetunne oli kogu võistluse ajal väga hea.”

Võistluse lõpetanud 76 naise seas oli Liis Johanson 32. (kaotus 1.42) ja Piibe Tammemäe 51. (kaotus 2.49).

Meeste seas tõestas oma kuulumist maailma parimate sprinterite hulka rootslane Jerker Lysell. Ligi 3,5 km ja 20 kontrollpunkti läbimiseks kulus rootslasel aega 13.58. Teine, ajaga 14.07 oli Scott Fraser Suurbritanniast ja kolmas Severin Howald Šveitsist, aeg 14.25.

Parim eestlane oli Kristo Heinmann, kes 2 minuti ja 3 sekundilise kaotusega võitjale oli 34. Kristjan Tosmann oli 43. (kaotus 2.37) ja Lauri Tammemäe lõpukohaks jäi 62. (kaotus 3.36). Meeste võistluse lõpetas 79 sportlast.

Homme on kavas lühirajavõistlus, kus eestlastest stardis: Piibe Tammemäe, Grete Gutmann, Liis Johanson, Timo Sild, Kristo Heinmann, Lauri Sild ja Timmo Tammemäe

Edastas Tõnis Jürimäe