Uudis

Medalivõidud maailma kuklapoolel

Medalivõidud maailma kuklapoolel

20-21.novembril Uus-Meremaa lõunasaarel Canterbury piirkonnas toimunud 9.
rogaini maailmameistrivõistlustel võitis Eesti meeskond Salomon Estonia koosseisus Karli Lambot, Rait Pallo, Tõnu Lillelaid pronksmedali. See on Eestile esimene rogaini maailmameistrivõistluste medal põhiklassis. Sama võistkond oli tänavu võitnud pronksi ka augustis Ukrainas Karpaatides toimunud Euroopa meistrivõistlustelt.

Superveteranide klassis (55-aastased ja vanemad) võitsid hõbemedalid Arvo Kivikas ja Johannes Tasa.

Veenva eduga teiste võistkondade ees tulid tänavusteks rogaini maailmameistriteks uus-meremaalased Chris Forne ja Marcel Hagener. Hõbeda võitsid Nicholas Mulder ja Ryni Riesel Lõuna-Aafrika Vabariigis.
Chris Forne�ile on see juba teine maailmameistri tiitel rogainis. Eelmise kulla võitis ta 2006.a. Austraalias. Kaks aastat tagasi, 2008.a. rogaini MMil Eestis, Karulas pidi Forne leppima hõbedaga. Hõbeda võitis Forne ka tänavusel seiklusspordi MMil.

Kokku osales tänavusel rogaini MMil üle 250 võistkonna 22 riigist.
Võistlusmaastik oli eestlaste jaoks küllalt ebaharilik. Valdavalt kulges rada Vaikse ookeani äärsetel järsunõlvalistel avatud, vähese taimestikuga karjamaadel. Canterbury piirkond on Uus-Meremaal tuntud karjakasvatuspiirkond ning rada läbis paljusid lamba- ja veiste kopleid. Ööpäeva kestnud võistlus nõudis võistlejatelt lisaks väga heale füüsilisele võimekusele ja vastupidavusele, väga heale strateegiale teekonna planeerimisel ning oskuslikule orienteerumisele suurevormilisel reljeefil seekord ka üsna eripärast oskust ületada erinevat laadi elektrilisi karjaaedu. Kogu raja peale kogunes pronksmedali võitjatel üle 5,5 kilomeetri jagu tõusumeetreid ning sadadesse ulatuv arv aiaületusi.

Järgmine rogaini MM toimub 2012.a-l Tšehhis, Karlovy Vary lähistel.