Uudis

In Memoriam Andres Käär

Üks meie hulgast on lahkunud jäädavalt – Andres Käär. Paljudele meist hea tuttav, kunagine klubikaaslane, alati abivalmis ja head nõu andev, rohkete kaartide autor, hea rajameister, võistlustel osaledes ka tõsine konkurent.
Ta tundis, et ilma orienteerumiseta ei ole tema jaoks õiget elu.
Orienteerumisega ta aga tervise pärast mõnda aega tegeleda ei saanud ja nii see juhtus…
Andres kuulus OK TON-i klubisse aastatel 1988 kuni 1993. Ta oli väga viljakas rajameister, juhtides siiani ülekaalukalt neljapäevakute rajameistrite edetabelit. Paljud Tallinna ümbruse ja mitmed Järvamaa maastikud on ta joonistanud meie jaoks kaardipildiks, mida me oleme aastaid nautinud. Viimaseks jäi Voose-Vetepere pika raja maastiku kaardistus. See oli tema soov ja unistus seal pika raja mv teha ja ta elas seda väga üle, et tal ei õnnestunud tervise pärast õigeaegselt see kaart valmis saada.
Teda võiks nimetada veel Eesti rogaini isaks. Selle ala populariseerimisel tegi ta ära suure töö.
Ka minu pani Andres kaarti joonistama. Olime aastakümneid ühe küla
(Merivälja) poisid ja muidugi ei jätnud ta võimalust kasutamata mulle pliiats, kumm ja kile pihku pista ja viia Randvere metsa samme lugema ja lugematuid kive tulevasele kaardile kandma.
Spordimehe hing oli tal sees visa. Palju oli mul selliseid kohtumisi kus, saabudes õhtupimeduses töölt, tuleb Andres vastu kas joostes või suusatades, otsmikulamp valgustamas teed, kuna ees ootasid tõsised o-võistlused või suusamaratonid ja valget aega treenimiseks on sügis-talvel vähe. Ja koos olles jätkus tal alati mõtteid, kus saaks midagi uut teha või kuidas saaks midagi paremini teha.
Kurb meel on, et nii läks.
Rein Unt, OK TON