Uudis

Eesti meeskond juunioride MM-il kaheksas

Juunioride maailmameistrivõistlused Poolas lõppesid traditsiooniliselt teatejooksudega. Kiire ja tehniliselt suhteliselt lihtne rada tingis paremate selgitamisel väga tasavägise konkurentsi , kus suuresti sai otsustavaks hea jooksuvõime.
Meeste teatejooksus võttis 50 meeskonna konkurentsis üllatusvõidu Poola meeskond (Piotr Parfianowicz, Rafal Podzinski, Michal Olejnik) ajaga 1:53.33. Järgneisd Rootsi 1:53.56 ja Tšehhi 1:54.47. Eesti meeskond alustas teatevõistlust väga hästi ja Raido Mitt väljus avavahetuse 5,5 km rajal metsast liidrina. Liidergrupp oli siiski üsna suur ja väikeste vahedega järgnesid pea paarkümmend meeskonda. Teises vahetuses suutis Tauno Tiirats 7,9 km etapi esimese poole liidrite tempos püsida, aga seejärel hakkas tasapisi ajaline kaotus kasvama ja teatevahetuseks oli see kärisenud pea kolmele minutile . Kenny Kivikas sai viimases vahetuses rajale viieteistkümnendana ja liikus rajal liidritega võrdses tempos ning tõi Eesti meeskonna lõpujoonele kaheksandana, aeg 1:56.34.
Naiskondi asus medalitele konkureerima 43. Selge võidu saavutas Rootsi naiskond Helena Karlsson, Linea Martinsson ja Tove Alexandersson ajaga 1:42.32. Ülejäänud medalitele konkureeris lõpujooneni viis naiskonda ja sellest heitlusest väljusid õnnelike medaliomanikena Tšehhi 1:48.51 ja Taani 1:48.57. Eesti naiskond Katrin Vinkel, Sigrid Ruul ja Kerstin Uiboupin parematele konkurentsi pakkuda ei suutnud ja lõpetas 19.kohaga.