Uudis

Orienteerumisjooksu MM-i avapäevalt Eestile kaks finaalikohta

Orienteerumisjooksu MM-i avapäevalt Eestile kaks finaalikohta

Kagu-Prantsusmaal, Savoie maakonnas tehti täna esimesed stardid orienteerumisjooksu tänavustel maailmameistrivõistlustel. Programmis olid tavaraja eeljooksud, kus finaalipääsuks oli vaja osalejatel vaja tulla 15 parema hulka ühes kolmest eeljooksust. Tänavused maastikud on vaieldamatult orienteerumisspordi MM-ide ajaloos tehniliselt keerukaimad ja ka füüsiliselt väga nõudlikud. Kolmest eesti naisest ei õnnestunud finaalipääs ühelgi. Liis Johanson jäi sealjuures esimesena finaaliukse taha – 16. koht oma eeljooksus tuli 21-minutilise kaotusega eeljooksu võitjale ja 12-sekundilise kaotusega 15. kohale. Kirti Rebane ja MM-i debütant Grete Gutmann jäid mõlemad oma eeljooksus 20. kohale, kaotust võitjale kogunes vastavalt 18.26 ja 22.05.
Kolmest eesti mehest kaks jooksid välja kindlad finaalikohad. Kogenud Olle Kärner lõpetas oma eeljooksus 7. kohaga (kaotus võitjale 10.07) ja debütant Lauri Sild 8. kohaga (kaotus võitjale 6.46).
Koondise kolmas debütant – Kristo Heinmann pidi leppima 21. kohaga (kaotus võitjale 24.22).
Meeste seas võitsid kõik eeljooksud ülekaalukalt prantslased, nende seas suurfavoriit Thierry Gueorgiou koguni 6-minutilise eduga teisena lõpetanu ees!
Homme toimub MM-il lühiraja kvalifikatsioonivõistlus.
Täielikud tulemused: http://live.woc2011.fr/data/uploads/result/rl_woc2011_long_quali.pdf
MM-i kodulehekülg: http://www.woc2011.fr

Edastas, Sixten Sild