Uudis

Eestlastele ratta-o EM-võistlustelt teates 6. koht

Eestlastele ratta-o EM-võistlustelt teates 6. koht

Täna peeti Venemaal St. Peterburi lähistel tänavuste rattaorienteerumise Euroopa meistrivõistluste raames teatesõidud, kus meie meestel oli kaitsta eelmise EM-i hõbe. Eestlased sõitsid ka tänavu täpselt samas koosseisus ja järjestuses: Lauri Malsroos, Margus Hallik, Tõnis Erm. Väga kiirel ja suhteliselt tõusudevaesel maastikul hea nähtavusega männimetsas olid rajad üsnagi lühikesed – sõideti 1:7500 kaardiga ning etapiajad jäid 22-25 minuti kanti.

Esimeses vahetuses aga Lauri Malsroosi sõit ebaõnnestus ja teatevahetusse tuli ta 7. kohal kaotusega 1.53. Algul lausa liiderkohal sõitnud Lauri hea sõit lagunes hetkel, mil järsu servaga kraavi läbides tuli tal alt tagaratas. Selle kinnitamisele kulunud ajaga oli aga liidergrupp juba möödunud ning neid terve ülejäänud rajaosa taga ajades tegi ta kiirustades väiksemaid vigu, kokku umbes pooleteise minuti jagu.

Teise vahetuse esimesel kahel kolmandikul oli Margus Hallik tegemas liidrite tasemel sõitu ning tõstis võistkonna vahepeal juba neljandale kohale, mida aga vahetuse lõpuni kahjuks hoida ei suutnud. Nimelt üritas Austria II võistkonna esindaja vahetult enne pressipunkti eestlasest liiga lähedalt mööduda, põhjustades sellega mõlema mehe kukkumise täiskiiruselt. Kukkumine, elektroonilise komposteerimisvahendi SFR taaskinnitamine ja rütmi kadumisest tingitud väike teevalikuviga võtsid oma aja ning sellega möödus taas mitmemeheline grupp. Margus kaotas oma vahetusega liidritele juurde 46 sekundit, millest suur osa oligi tingitud antud vahejuhtumist.
Viimases vahetuses oli võistkonna liidril ja ankrumehel Tõnis Ermil aga siiski veel kõik võimalused esikolmikusse jõudmiseks olemas, sest vahed olid väikesed. Mõne kilomeetri järel tõstiski Tõnis võistkonna esikolmiku konkrentsi püüdes kinni eespool olnud konkurendid, kuid kahjuks tegi ta seejärel kohe suhteliselt suure – ca minuti maksmaläinud vea. Peale seda eksimust kahjuks enam mingeid võimalusi konkurente püüda polnud.

Kokkuvõttes eestlastele 6. koht, millega täideti miinimum eesmärk ja saadi kutse õhtusele auhinnatseremooniale.