Uudis

Euroraha ärgitab Otepäälasi liikuma

Euroraha ärgitab Otepäälasi liikuma

Euroopa struktuurifondi toetusel saab Otepää vald alustada pikemaperioodilist orienteerumispäevakute ja jalgsi-jalgrattamatkade sarja.
Projektiga «Liikumisharrastuse soodustamine looduses» soovitakse tõsta tööealiste inimeste füüsilist ja emotsionaalset võimekust liikumisharjumuse omandamise kaudu. Selleks planeeritaksegi Otepää abivallavanema Merlin Müüri sõnul käivitada kaheaastane orinteerumispäevakute ja jalgsi- ning jalgrattamatkade sari.

«Päevakud ja matkad toimuvad erinevates paikades Otepää lähiümbruses,» ütles Müür. «Saadud toetuse abil uendatakse ka liikumisradadega maastikukaarte, korraldatakse päevakutele-matkadele kohalejõudmiseks bussitransport marsruudil Otepää-Tsirguliina–Tõrva–Otepää .»

Vallavalitsuse projektipartner on pikaajalise orienteerumispäevakute korraldaja OÜ Lutsujärve Voldemar Tasa eestvedamisel.

Nii 2012. kui 2013. aastal on planeeritud läbi viia 12 päevakut-matka.

Loodusesse viiakse vajalikul hulgal kontrollpunkti tähiseid ja paigaldatakse muu vajalik tähistus. Kohaletulnutele antakse võistluskaart ja elektroonne kiip (SI-kaart). Pärast osavõtja valitud raja läbimist saab ta oma tulemuste kohta tšeki ehk miniprotokolli. Iga päevaku järgselt avaldatakse tulemused ja osavõtjate hooaja tulemuste arvestuse seis, nii elektroonsel kujul kui võimalusel ajalehtedes.

Hooaja lõppedes autasustatakse tublimaid-usinamaid meenetega.

Otepää vallavalitsusele eraldati struktuurfondist projektile 18 240 eurot.

Algallikas ajaleht Valgamaalane””