Uudis

Ratta-o MK-l ja Euroopa Juunioride Karikal Tšehhis oli eestlastel edu

Ratta-o MK-l ja Euroopa Juunioride Karikal Tšehhis oli eestlastel edu

Täna peeti tänavuse ratta-o Maailma Karikasarja avaringi viimase alana segateatevõistlus, kus eestlased näitasid esimeses kahes vahetuses suurepärast minekut!

Viimastel aastatel veidi nõrku esitusi näidanud Margus Hallik on tänavuseks hooajaks saanud 2 aastat tagasi varastatud võistlusvahendi asemel istumise alla uue tippklassi võistlusratta ning suutis täna 32 võistkonna konkurentsis võita avavahetuse, alistades pingelises lõpuheitluses 8 sekundiga venelasest mitmekordse maailmameistri Anton Foliforovi, kellega koos põgeneti konkurentidel eest juba enne esimest kontrollpunkti.

Teises vahetuses tegi ka meie viimaste aastate esinumber Tõnis Erm väga hea sõidu ning teise vahetuse lõpuks oli Eesti võistkonna edu kasvanud juba kahele ja poolele minutile. Tõsi, tuleb tunnistada asjaolu, et kuna tegu oli segateatega (kus igas võistkonnas peab olema vähemalt üks naine), siis olid enamus võistkondi pannud õrnema soo esindajad just esimesse või teise vahetusse.

Kahjuks eestlastel tänavu aga naisi Tšehhi MK-l kaasas polnud ning nii tuli katkestada liidrikohalt. Siit aga üleskutse meie ratta-o koondise potentsiaalsetele naisliikmetele – pange vorm ja vaim valmis sügiseseks Eesti ratta-o MK-etappideks Värskas, kus tavaraja ja Räpina sprindi kõrval kavas just ka sarnane segateade!

Iga riik saab sel distantsil reeglite järgi panna välja kuni 4 võistkonda. Eestlastel on aga lisaks Tõnisele (2011 MK-l parim koht III), Laurile (2011 – 7.), Margusele (2011 – 11.), välja panna veel ka Alar Viitmaa (2011 – 19.), Taaniel Tooming (2011 – 24.) ning kindlasti veel 3 koondisesse kvalifitseerunud meest.

Koos täiskasvanute MK-etappidega Tšehhi peetud Juunioride Euroopa Karikal näitas tänasel sprindirajal Taaniel Tooming samuti nende võistluse parimat tulemust lõpetades kolmanda kohaga! Võitis prantsalne Cedric Briell ajaga 25.09. Teisena lõpetas võõrustajamaa Tšehhi esindaja Tomaš Stanek 25.15. Taanieli aeg oli 26.21. Si