Uudis

54. tavaraja Eesti meistrid selguvad Koorastes

54. tavaraja Eesti meistrid selguvad Koorastes

54. korda toimuvad Eesti meistrivõistlused orienteerumisjooksu tavarada toob laupäeval Kanepi lähedale Kooraste metsadesse 416 orienteerujat.
Kui paljudel spordialadel on tihti nii, et nii mõneski vanuseklassis on medaleid rohkem kui osavõtjaid, siis orienteerujatel seda muret pole. 29 vanuseklassis on enim osavõtjaid poiste kõige nooremas M14 klassis (29) ja meeste põhiklassis M21E (26). Enamus Eesti A koondise liikmetest on stardis. Puuduvad MMi tavaraja parimad, 38.koha saanud Peeter Pihl ja 24.koha saanud Annika Rihma, kes eelistas kaitsta Eesti meistritiitlit naiste 5000 meetri jooksus samal ajal toimuvatel Eesti kergejõustiku meistrivõistlustel.
Meeste linnulennulise 14,6 kilomeetrisel ja 20 kontrollpunktiga võiduajaks on planeeritud enam kui poolteist tundi.
Eeldatavad medalinõudlejad on vennad Sillad, Olle Kärner ja Kristo Heinmann.
Baiste eelmise aasta esikolmik Merike Vanjuk, Liis Johanson ja Kirti Rebane on ka tänavu ühed medalikolmikusse pürgijad.

Teisel päeval selguvad 49. korda põhiklasside teatejooksude parimad. Stardijoonele tuleb 21 kolmeliikmelist meeskonda ja 15 naiskonda.
Meeste suurfavoriit on Eesti Kaitsejõudude Spordiklubi meeskond. Orienteerumisklubid Võru, Ilves, Saue Tammed ja Põlva Kobras peaksid sekkuma samuti medaliheitlusse.
Naiskondadest on viimastel aastatel medaleid võitnud orienteerumisklubid Põlva Kobras, Ilves, Saue Tammed ja Kape.
Võistlusi saab jälgida Onlines . Tavaraja eliitklasside 10 mehe ja 8 naise liikumist saab jälgida otseülekandes Sportrec GPS jälgimise kaudu. GPS jälgimine toimub linkide kaudu mis on üleval klubi kodukal http://kobras.polvamaa.ee/eesti_mv/index.php
Jälgimist saab vaadata brauseritega: Chrome, Firefox, Internet Explorer 9, Safari ja mõned veel.
Parimate reaalajas jälgimiseks GPS-jälgimissüsteem võimaldab interneti vahendusel saada operatiivset infot võistluste käigust nii arvuti taga viibivatel asjahuvilistel kui ka võistluskeskuses asuvatel vaatajatel.
Võistlejatel kaasas olev GPS seadmed saadavad võistlejate asukoha mõnesekundilise vahega serverisse uuendades läbi interneti nähtaval kaardipildil pidevalt võistlejate asukohta, andes