Uudis

Ratta-o MM teade eestlastel ebaõnnestus

Ratta-o MM teade eestlastel ebaõnnestus

Eelmisel aastal MM-teate avavahetuse võitnud Lauri Malsroosi sooritust pärssisid seekord mitmed probleemid – nii kaardist väljasõit kui ka sellele järgnenud kummipurunemine. Seetõttu oli Eesti esindusvõistkond esimese vahetuse lõpus alles 33. (riikidest 22.) ja kaotust liidrile kogunenud juba +19.37.

Teises vahetuses tegi Margus Hallik lühikese hajutusvariandi kaasabil korraliku sõidu vähendades kaotust liidriga isegi minuti võrra ning meeskonna positsioon paranes kümmekond kohta – paikneti 23. kohal (riikidest 14.) kaotusega +18.30. Ka Margus oli sunnitud sõitma distantsi lõpuosa purunenud, kuid õnneks aeglaselt tühjenenud tagakummiga.

Viimases vahetuses alustas ka meie ankrumees Tõnis Erm hästi ja oli tõstnud võistkonna teiseks vaatepunktiks enne lõpukaarele minekut riikidest juba esikümne konkurentsi, kuid siis tabas tema ratastki kummipurunemine ning kuna lekkivat tagakummi ei õnnestunud parandade ei liim-lateksi seguga ega tavalise suruõhu ballooniga, siis tuli tal lõpuosa kilomeetrid lihtsalt joosta ratas käekõrval.

See võimaldas taas mööduda juba kinnipüütud konkurentidel ning Eesti I võistkond lõpetas kokkuvõttes 25. kohaga (riikidest 19. – mis on meie meestele ratta-o MM-võistluste 10 aastases ajaloos kõige kehvem tulemus). Kaotust võitjale kogunes lõpuks +37.49.

Eesti II võistkond koosseisus Riivo Roose, Alar Viitmaa ja juunioride klassi võistleja Kristjan Linnus lõpetasid kokkuvõttes 27. kohaga (+41.18). Üleeilne juunioride MM-i lühiraja medalist Taaniel Tooming Eesti juunioride võistkonna puudumise tõttu täna puhkas ning valmistub homseks tavaraja finaaliks.

Peaaegu täiesti avatud militaarmaastikul sõidetud võistluse võitis meestest Soome Venemaa ning üllatusvõistkonna Austria ees (nende senine parim koht MM-il oli 6.). Järgnesid ühed suurfavorridid Tšehhist ning esikuuikusse mahtusid veel Prantsusmaa ja Šveits. Eesti meeste teatekohad varasematel MM-võistlustel on olnud järgnevad: 10., 4., 5., 5., 7., 5., 7., 17., 5. Selge see, et tänane päev oli väga suur pettumus – oli ju teatesõit eestlaste üks suurimaid lootusi sellel MM-il. Naistest oli parim samuti Soome Šveitsi