Uudis

Maailma rattaorienteerumise tipud võistlevad Räpinas ja Värskas

Maailma rattaorienteerumise tipud võistlevad Räpinas ja Värskas

Täna algavad Värskas ja selle ümbruses maailma karikavõistluste etapid rattaorienteerumises. Eesti kagunurka Põlvamaal on kogunenud üle 100 sportlase 20st erinevast riigist, kohal on nii meeste kui naiste maailma edetabeli 10 parimat rattaorienteerujat.

Võistlused algavad reedel, 21. septembril kiire ja vaatemängulise sprindidistantsiga Räpina linna tänavatel ja parkides. Päev hiljem sõidetakse tavarada Värskas, kus võistlejaid ootab ees märgatavalt pikem ja füüsiliselt nõudlikum rada Mustoja mõhnade, soode ja männikute vahel. Viimase distantsina on pühapäeval kavas segateade, mis sõidetakse samuti Värskas.

Eesti koondis on kodusteks MK-etappideks hästi valmistunud ning tänavustel maailmameistrivõistlustel ennast esikümnesse sõitnud Tõnis Ermilt ja Lauri Malsroosilt võib oodata häid tulemusi ka sel nädalal.
Eesti koondisse kuuluvad nende kõrval veel Margus Hallik, Erik Aibast, Alar Viitmaa, Taaniel Tooming, Arbo Rae, Ingrit Kala, Eleri Hirv, Kärt Kürsa ja Maret Vaher.

Rattaorienteerumises on sellisel tasemel rahvusvahelise võistluse korraldamine esmakordseks kogemuseks nii Eesti Orienteerumisliidule kui ka Värska orienteerumisklubile Peko. Kuna juba järgmisel aastal toimuvad Rakveres rattaorienteerumise maailmameistrivõistlused, siis on Värska MK-etapid ka n-ö eel-MMiks, kus välisvõistlejad saavad hea võimaluse enne MM-võistlusi Eesti maastike ja oludega lähemalt tutvust teha.

Kõik huvilised saavad võistlusi jälgida laupäeval Räpina kesklinnas alates kella 13.00 ning laupäeval ja pühapäeval Värska staadionil vastavalt kella 10.00 ja 11.00st.

Lisainfo, on-line tulemused, GPS-jälgimise lingid jms leiab võistluste veebilehelt.

Juuresoleval pildimeenutusel Eesti hõbedane teatemeeskond 2009. aasta EM-il: Lauri Malsroos, Margus Hallik, Tõnis Erm.