Uudis

Maailmameistrivõistlused 2017 Eestis – keelualad!

Maailmameistrivõistlused 2017 Eestis – keelualad!

2017. aastal toimub Eestis esmakordselt orienteerumisjooksu MM.
Võistluste õnnestumise üheks eeltingimuseks on Ausa Mängu reeglite järgimine, mis orienteerujate keeles tähendab korraldajate poolt seatud liikumiskeelualadest kinni pidamist ning ebaausa informatsiooni hankimise vältimist, et nii Eesti kui välismaa võistlejad võiksid 2017. aastal meie metsades ja linnades võrdsetel alustel mõõtu võtta.
MMi korraldustoimkond on koostöös Rahvusvahelise Orienteerumisliiduga määranud maailmameistrivõistlusteks suletavad piirkonnad Lõuna-Eestis, mis on leitavad MMi ametlikult keelualade leheküljelt https://mapsengine.google.com/map/viewer?mid=zmcHoo8h1r-Y.kqfqDnOuUmQU.*

Keelualadel on mitu erinevat režiimi: 1) täielik liikumiskeeld (kaardil punasega), 2) osaline keeld (rohelisega), 3) Tartu suusamaratoni trass. Klikkides iga keeluala peal, kuvatakse täpsem informatsioon antud maastikuosale seatud piirangute kohta nii inglise kui eesti keeles, samuti viited sama piirkonna varasematele orienteerumiskaartidele.

Liikumise piirangud ja keelud kehtivad kõikidele potentsiaalsetele maailmameistrivõistlustest osavõtjatele, koondiste liikmetele ja teistele isikutele, kes mingilgi moel võivad mõjutada maailmameistrivõistluste tulemusi.** Klubidel on keelatud antud aladel korraldada võistlusi või päevakuid***.

* Eesti Orienteerumisliidu keelualade lehekülje viited on võrreldes ülal viidatud keelualadega erinevad ja muudetakse peatselt. Ülimuslik on ülal viidatud aadressilt nähtavad keelualade tingimused ja piirid.
** Piirangud ei kehti harrastajatele/päevakulistele või noortele ja veteranidele tingimustel, et maastikul omandatud informatsiooni ei jagata potentsiaalsetele osalejatele või nendega seotud isikutele.
*** Teiste klubide ja organisatsioonide poolt korraldatavad orienteerumise-laadsed võistlused, nt Linnasprint Tartus või Winter Xdream Haanjas on eelmainitud isikutele osalemiseks keelatud.

Tänasest on avalik ka maailmameistrivõistluste ametlik kodulehekülg http://orienteerumine.ee/woc2017/.

Lisainfo:
Markus Puusepp
MM 2017 korraldustoimkonna juht
woc2017@orienteerum