Uudis

Eestlaste ülekaal rogaini maailmameistrivõistlustel USA-s

Eestlaste ülekaal rogaini maailmameistrivõistlustel USA-s

12.rogaini maailmameistrivõistlused Ameerika Ühendiriikide Lõuna-Dakota osariigis Black Hills mäestikus kujunesid Eesti võistkondadele väga edukaks.
Kahekordsed rogaini maailmameistrid vennad Rain ja Silver Eensaared tiimis tänavuse rogaini Euroopa meistri Timmo Tammemäega kaitsesid edukalt tiitlit ning täiendasid 2012 Tšehhis ja 2013 Venemaal võidetud kuldmedaleid kolmanda tiitliga. Timmole oli see esimeseks rogaini MMi tiitlivõiduks, lisaks 2013 Venemaal koos Rait Palloga võidetud hõbedale.
Esmakordselt võideti rogaini maailmameistri tiitel kolmeliikmelise võistkonnaga. Rogaini MMil võivad startida 2- või 3-liimelised võistkonnad ning liikmete arvu valik on võistkonna strateegiline otsus.

Võistluse eel said vennad Eensaared tunda tagasilööke. Lennureisilt jäi saabumata nende pagas kogu võistlusvarustusega ning võistluseelsel päeval tuli kohalikust spordipoest soetada uus võistlusvarustus jooksuriietest ja jalatsitest joogisüsteemiga seljakoti ning energiageelideni. Testimata varustusega võistlemisest hoolimata oli Eensaar-Eensaar-Tammemäe edu 24-tunnisel katsumusel hõbemedali võitnud Soome võistkonna Jukka Pinola-Eero Jäppineni ees veenev – tulemuseks vastavalt 4040 ja 3860 punkti. Meesvõistkondade seas kolmanda koha sai
3530 punktiga Venemaa duo Andrei Shvedov-Oleg Kalinin, kes olid sama karva medali võitnud ka tänavustel rogaini Euroopa meistrivõistlustel Põlvamaal.

Ka segavõistkondade klassis olid eestlased võidukad. Maailmameistri tiitli võitsid Heiti Hallikma ja Viivi-Anne Soots 3550 punktiga, edestades punktide arvult seejuures ka meeste kolmanda koha tiimi ning austraallastest segatiimide eksmaailmameistreid David Baldwini ja Julie Quinni (3410 punkti). Pronksi väärilist resultaati näitasid Karli Lambot ja Mariann Sulg (3350 punkti). Neeme Loorits ja Merike Vanjuk olid segavõistkondadest 6-ndad.

Meessuperveteranide vanuseklassis (55-aastased ja vanemad) võitsid Johannes Tasa ja Arvo Kivikas hõbemedali.

Rogaini MMil osales 180 võistkonda 21 riigist. Võistlus toimus ca
1800-2000 meetri kõrgusel, suurevormilise vahelduva reljeefi ja väga erineva läbitavusega keskmäestikus, kus hõredad