Uudis

Margus Hallik rattaorienteerumise MK-etapil 14.

Margus Hallik rattaorienteerumise MK-etapil 14.

Reedel ja laupäeval sõideti Põhja-Ungaris Vargesztes´i küla ümbruses tänavuse rattaorienteerumise maailma karikasarja avaetapid. Parima eestlasena Margus Hallik lühirajal 14.

Eestlaste parimaks tulemuseks sellelt MK ringilt jäi Margus Halliku 14. koht laupäevaselt lühirajalt (aeg 56.22. ja kaotus võitjale +4.13). Meeste 18,4 km pikkusel ja 18 kontrollpunktiga rajal võttis 73 mehe konkurentsis võidu Baptiste Fuchs Prantsusmaalt ajaga 52.09. Mägisel maastikul väga poristes ja märgades oludes sõidetud võistlusel kuulus teine koht Jussi Laurilale Soomest (53.30), kellele vaid sekundiga kaotas noor Leedu tõusev täht Jonas Maišelis.

Margus näib olevat vahepealsetel aastatel kimbutanud terviseprobleemidest üle saamas ning Kesk-Euroopalik maastikutüüp – füüsiliselt nõudlik ja tehniliselt mitte kõige keerukam – oli talle ka sobilik. Margus Hallik: „Veel kõrgemale kohale jõudmist pärssis täna veidi asjaolu, et rajale sai mindud väga poristes oludes liiga väikese mustriga kummidega, mis takistasid maksimaalset liikumiskiirust nii tõusudel kui laskumistel. Üldjoontes võib siiski rahule jääda, sest MK eel oli positisoon maailma edetabelis alles 43.“

Mullusel hooajal maailma karikasarja kokkuvõttes väga kõrge neljanda koha saavutanud ja Ungarisse maailma edetabeli kuuenda numbrina tulnud Lauri Malsroos sõitis täna välja 26. koha (+8.07). Lauri sooritusele vajutas pitseri üks suur 3-minutiline viga, mis oli osaliselt põhjustatud kaardi ja maastiku mitte vastavusest ning mees on kurtnud hetkel ka kõige teravama füüsilise vormi puudumise üle. Priit Poopuu lühirajal kahjuks tulemust kirja ei saanud.

Eilsel 33,8 km pikkusel ühisstardist tavarajal, kus võitis Jussi Laurila Soomest (1.26.29), saavutasid eestlased 71 võistleja seas järgmised tulemused: 23. Margus (+8.01), 26. Lauri (+9.21) ja ratta-o koondise debütant Priit Poopuu 51. (+19.24). Eestlastel takistasid paremaid tulemusi saavutamast kehvad teevalikud, mis mägisel maastikul maksid nii mitmelgi puhul päris mitmeid minuteid.