Uudis

Eesti poistele noorte EM-i teatevõistluselt pronksmedal!

Eesti poistele noorte EM-i teatevõistluselt pronksmedal!

Rumeenias toimuvatel orienteerumise noorte Euroopa meistrivõistlustel saavutas 16-aastaste poiste teatevõistlusel Eesti võistkond kolmanda koha, jäädes napilt alla vaid Prantsusmaale ja Austriale.
Avavahetusest naasis Karel-Sander Kljuzin (Värska OK Peko) viiendal kohal. Teises vahetuses möödus Andres Rõõm (Tartu OK Ilves) kahest konkurendist. Ankruvahetuses jätkas Kaarel Vesilind (SRD SK) Eesti poiste häid sooritusi ning oli vaheaegade järgi peaaegu kätte saamas juba teise koha saanud Austria võistkonda. Lõpuks siiski suurepärane kolmas koht. Kaotus 80-minutilise koguaja juures võitnud Prantsusmaale 2 minutit 48 sekundit.

Eilse tugeva vihmasaju järel, mis muutis tavarajavõistluse raskeks katsumuseks, joosti täna päikesepaistes ja metsamaastiku asemel üsnagi avatud karjamaadel, mis vaheldusid raskesti läbipääsetavate tihnikutega.

Treener Vallo Vaher: „Kõik poisid suutsid kinni pidada reeglist, et põõsastikest tuleb kindlasti ümber joosta ja see tõi neile edu. Ka jooksuvõime oli neil täna hea. Olen väga rahul.“

N18 klassis saavutati hea 9. koht, N16 klassis 17. koht ja M18. klassis 22. koht.

Varem on Eesti teatevõistkonnad võitnud noorte EM-ilt nii kuld- (2008), hõbe- (2007) kui pronksmedalid (2006, 2009).