Uudis

MM-ini jäänud 2 päeva

MM-ini jäänud 2 päeva

MM-võistluste alguseni Šotimaal on jäänud 2 päeva. Eesti koondise sprinterid on juba kohal ning teised sportlased vähemasti juba teel Invernessi. Külalisi ootab väga ka Invernessi linn, kuna MM ning sellega koos toimuva 5000 osalejaga rahvavõistlus Scottish 6 Days toovad piirkonna mõneks ajaks (orienteerumis)maailma keskpunkti ning panustavad kohalikku majandusse mitu miljonit naela.

MM-i programm:
31.07. sprindi kvalifikatsioon – Forres
01.08. sprinditeade – Nairn
02.08. sprindi finaal – Forres
03.08. puhkepäev
04.08. lühirada – Darnaway
05.08. teade – Darnaway
06.08. puhkepäev
07.08. tavarada – Glen Affric

Võistlusi saab kodust jälgida läbi võistluste ametliku kodulehekülje www.woc2015.org, kus antakse mõningast jooksvat infot võistluse käigust ning IOFi ametliku infokanali LiveCenter http://livecenter.orienteering.org/, mis pakub tasulise teenusena videopilti, spiikriheli ja GPS-jälgimist. Pilet nädalaks maksab 18 eurot või 10 eurot võistluspäeva kohta. Teenus on sprindi kvalifikatsioonis tasuta ning tavarajal võimalike katkestuste tõttu poole hinnaga. NB! LiveCenteri passi ostes varuge natuke aega, kuna koodide kohalejõudmine olla Jukola puhul võtnud aega.

TV-(otse)ülekandeid näitavad alates sprinditeatest lähiriikidest Soome (YLE), Rootsi (SVT 1 ja 2) ja Norra (NRK 2). ETV2 teeb võistlustest pooletunnise kokkuvõtte 9. augustil, eelinfo järgi 20.15. Samuti on ETV-l kasutada iga päev 3-minutilised päevakokkuvõtted.

Lisavõimalusi võistluse jälgimiseks pakuvad http://worldofo.com/, mis teeb tavaliselt võistluspäevale eelvaate ning hiljem analüüsi, võistluste ametlik Facebooki leht https://www.facebook.com/WOC2015 ja Twitter leht https://twitter.com/woc2015. Lisainfo jälgimisvõimaluste kohta http://www.woc2015.org/info/watch-at-home

Eesti Orienteerumisliit kajastab omalt poolt võistlust koha pealt läbi Facebooki https://www.facebook.com/EestiOrienteerumisliit, kodulehele http://www.orienteerumine.ee/ ja or.teated/or.vestlus meililistide.