Uudis

Suusaorienteerujad avavad uue hooaja sel reedel Soomes

Suusaorienteerujad avavad uue hooaja sel reedel Soomes

Suusaorienteerujad avavad hooaja MK-etappidega Soomes

Suusaorienteerujad avavad uue hooaja reedel, 27. novembril MK-etappidega Põhja-Soomes, Ylläsel. 5 päeva jooksul toimub 4 võistlust – sprint, sprinditeade, lühirada ja tavarada. Eestit esindavad kolm naist – Evely Kaasiku, Daisy Kudre ja Doris Kudre kolm meest – Ilmar Udam, Joonas Oja ja Tarvo Klaasimäe. Kuna lumetreeninguid on koondislased veel vähe teha saanud, siis tavarajal stardivad vaid Doris Kudre ja Ilmar Udam, sprindis osalevad kõik ning sprinditeates pannakse välja kaks võistkonda (mees ja naine).
Tänavune MK-sari koosneb lisaks Soomes toimuvatele veel jaanuari lõpus Saksamaal ja märtsi alguses Austrias toimuvatest etappidest. Austrias, tuntud laskesuusakeskuses Obertilliachis toimuvad etapid on samas ka Euroopa meistrivõistlused ning Eesti koondise peaeesmärk algaval hooajal. Mulluse EMi parimaks saavutuseks jäi naiste teatevõistkonna (juuresoleval pildil) viies koht, naiskonna eesmärk on Austrias seda kohta parandada. Toona sõideti samas koosseisus, kuid Doris Kudre jõuab alles sel talvel vanuse poolest juunioride klassi ja Daisy Kudre esinemist mõjutasid südameprobleemid, mis sundisid teda tervet hooaega vahele jätma. Algavaks hooajaks on kõik kolm saanud valmistuda suuremate probleemideta ning vaatavad lootusrikkalt tulevikku.

Hetkel on Ylläsel harjutamas tervelt 32 Eesti suusaorienteerujat, koos täiskasvanutega harjutavatel noortel ja juunioridel on hea võimalus saada osa maailma tippude sooritustest peatsetel MK-etappidel.