Uudis

Jälitussõidust Daisy Kudrele 5. ja Evely Kaasikule 6. koht

Jälitussõidust Daisy Kudrele 5. ja Evely Kaasikule 6. koht

Venemaal Tula jätkuvatelt üliõpilaste suusaorienteerumise maailmameistrivõistlustelt jälitussõidust Daisy Kudrele 5. ja Evely Kaasikule 6. koht

Värskelt maha sadanud lumel peetud tagaajamisvõistlusel oli olude tõttu aeglane ning võidu võttis justkui omaette klassist sõidukiirust näidanud Anna Ulvensoen Norrast, edestades 34 sekundiga Sanna Pusa ja 51 sekundiga Sonja Mörskyt Soomest. Jälitusvõistlusele 3. positsioonilt startinud Daisy Kudre (Tartu Ülikool) jäi parimatele alla sõidukiiruses ning tegi ka mõned vead, kuid oli üldjoontes rahul: „Hommikul maha sadanud värske lumi tegi olud raskeks ja aeglaseks ja kuna mu füüsiline vorm pole hetkel väga hea, siis oli tegu minu jaoks väga raske võistlusega. Siiski ei andnud ma alla ja hoolimata väikestest vigadest lõpetasin heal positsioonil.“ Võistlusel 4. kohalt startinud Evely Kaasiku (Estonian Business School) möödus rajal küll vahepeal Daisy Kudrest ja sõitis kindlamalt kui eile, kuid umbes 40 sekundiline orienteerumisviga raja esimese kolmandiku lõpus jättis ta lõpuks ikkagi Kudrest tahapoole.

Kolmanda eestlannana stardis olnud Kaisa Sander (Tartu Ülikool) hoidis jälitusvõistlusel 15. kohta. Rimmo Rõõm (Tartu Ülikool) langes koha võrra 21-ks ning Andres Saal (Eesti Lennuakadeemia) hoidis 22. kohta.

Laupäeval on Tulas puhkepäev ning pühapäeval jätkatakse sprinditeatega segavõistkondadele. Võistlused lõpevad esmaspäeval lühirajavõistlusega.